Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Czerwona Sonja powraca bez Bryana Singera

Reboot „Czerwonej Sonji” ogłoszono w 2017 roku, w zeszłym roku oświadczono, że za sterami stanie reżyser „Bohemian Rhapsody”, Bryan Singer, ale na początku bieżącego roku Millennium Films zawiesił produkcję. Obecnie studio wraca do realizacji, choć już bez Bryana Singera.

Problemy z Singerem rozpoczęły się po tym, jak został zwolniony z prac nad „Bohemian Rhapsody”, potem – co zapewne wiąże się z ostateczną decyzją o usunięciu pierwotnego reżysera z „Czerwonej Sonji” – dotknęły go zarzuty napaści na tle seksualnym i oskarżenia o wcale niestosownym zachowaniu. Dystrybutorzy nie chcieli mieć z tego powodu wiele wspólnego z realizacją filmową, a Millennium podobno miało kłopot z odnalezieniem odtwórczyni tytułowej roli. Odwołanie Singera było zapewne najbardziej korzystnym ruchem dla studia.

Jego miejsce zajęła Jill Soloway („Sześć stóp pod ziemią”), która oprócz reżyserii zajmie się napisaniem scenariusza. Mówi się, że nowa kierowniczka ma dość śmiałe podejście do materiału i budzi zainteresowanie mediów – sama wspomniała, że nadzór nad „Czerwoną Sonją” będzie spełnieniem jej artystycznych marzeń. Producentką została zaś Andrea Sperling („Profesor Marston i Wonder Women”).

Obecnie Soloway i Topple Productions rozpoczęły proces opracowywania scenariusza, castingu i przygotowania w wejście preprodukcji filmu. Realizacja ma być rzekomo na tyle duża, że zanim poznamy więcej szczegółów pewnie minie trochę czasu.


Źródło: cinemablend.com