Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Rose usunięta z merchu Star Wars

Disney niedawno zaprezentował merch związany z „Gwiezdnymi Wojnami” (głównie z nadochodzącym „Star Wars: The Rise of Skywalker”) przygotowywany na Triple Force Friday, tylko że podczas samego wydarzenia okazało się, że niektóre akcenty zostały usunięte z przedmiotów kolekcjonerskich – wymazano m.in. Rose z większości nowych produktów.

W taki sposób z t-shirtów z napisem „REBEL” zniknął wizerunek Rose, który początkowo miał znajdować się na koszulkach. Gdy fani ostatecznie zobaczyli i dostali owe t-shirty byli co nieco zaskoczeni, ale to nie jedyna rzecz, która „pominęła” bohaterkę.

Z kolei w albumie „Resistance Heroes” w ogóle nie przybliżono jej sylwetki i trudno znaleźć o niej większe wzmianki, mimo że w „Ostatni Jedi” odegrała dość dużą rolę i na pewno powróci w „Skywalker. Odrodzenie”. Ponadto fani zauważyli, że wśród nowej linii figurek POP! zabrakło przedstawiającej Rose.

Być może nie to jest najpopularniejsza postać z „Gwiezdnych Wojen”. Niektórzy zareagowali stosunkowo negatywnie na wprowadzenie Rose w „Ostatni Jedi”, a aktorka Kelly Tran wycofała się z mediów społecznościowych po tym, jak zaczęła otrzymywać – delikatnie mówiąc – niepochlebne opinie na temat wykreowanej przez siebie postaci. Jednak ostatnio została ciepło przywitana na występach promujących „Skywalker. Odrodzenie”.


Aneks I

Według Briana Rooda – jednego z artystów koncepcyjnych – usunięcie Rose z materiałów promocyjnych i merchu nie miało żadnego podtekstu, a za wszystkim stoi po prostu to, że projektanci nie dostali jeszcze aktualnego modelu postaci, przez co nie mogą zamieścić jej na produktach.


Źródło: epicstream.com