Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Sandman będzie najdroższym serialem Netfliksa!

Zastanawiano się długimi latami, kto mógłby podjąć się stworzenia ekranowej adaptacji „Sandmana”. Pogłoski o rozpoczęciu prac również miał miejsce. Ale wymogi artystyczne i narracja materiału źródłowego zdaje się wielu zniechęciło. Aż do teraz.

Warner Bros. wraz z Netfliksem postanowili stworzyć dzieło w ramach platformy. „Sandman” zostanie napisany przez Allana Heinberga („Wonder Woman”), który obejmie rolę showrunnera, a producentem wykonawczym będzie autor komiksu Neil Gaiman wspierany przez Davida S. Goyera. Na razie włodarze instytucji unikają oficjalnych komentarzy, gdyż transakcja nie dobiegła jeszcze końca.

„Sandman” Gaimana opowiada o Morfeuszu, Władcy Snów, przetrzymywanym przez siedemdziesiąt lat w niewoli, z której wreszcie ucieka i zamierza odbudować swe królestwo, nie unikając nowoczesnych rozwiązań. Oprócz tytułowego bohatera na kartach komiksu przewija się także jego wesołe rodzeństwo: Los, Śmierć, Delirium, Zniszczenie, Rozpacz i Pożądanie.

Początkowo Sandmana chciano przenieść na wielki ekran, wskazano nawet reżysera, który miał podjąć się tego zadania – Josepha Gordon-Levitta. Scenarzystą ogłoszono wówczas Erica Heissera, ale oznajmił po pewnym czasie, że nie wie, jak można tę historię przetłumaczyć na film.


Źródło: epicstream.com