Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Sandman – obsadzono główną rolę?

Wiadomo, kto może zagrać tytułową rolę w szykowanym serialu na podstawie komiksowego arcydzieła Neila Gaimana.

Sam autor pierwowzoru zdradził ostatnio na Twitterze, że wkrótce ruszą zdjęcia do serialu. Teraz ujawniono, że o rolę Sandmana stara się Tom Sturridge („Mary Shelley”, „Velvet Buzzsaw”). Podobno oprócz niego angaż jako Morfeusz negocjują Colin Morgan („Przygody Merlina”) oraz Tom York („Olimp”).

„Sandman” to seria poświęcona Morfeuszowi, władcy krainy snów. Początkowe tomy tworzone były w konwencji horroru, ale po pewnym czasie seria zwróciła się w stronę niekonwencjonalnego urban fantasy. Fabuła komiksów rozpoczyna się w momencie, gdy przetrzymywany przez siedemdziesiąt lat w niewoli Sandman wreszcie ucieka i zamierza odbudować swe królestwo, nie unikając nowoczesnych rozwiązań. Oprócz tytułowego bohatera na kartach komiksu przewija się także jego wesołe rodzeństwo: Los, Śmierć, Delirium, Zniszczenie, Rozpacz i Pożądanie.

Allan Heinberg („Wonder Woman”) jest scenarzystą i showrunnerem serialu, a w produkcję zaangażowany jest także David S. Goyer. Pierwszy sezon będzie mieć jedenaście epizodów. Seria ma ukazać się na platformie Netflix.