Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Schwarzenegger zagra króla Conana?

Nikogo nie powinno zdziwić, że Arnold Schwarzenegger bardzo chętnie powróciłby do roli Conana Barbarzyńcy, co oświadczył w lutym zainteresowaniem historią starego Conana. Choć póki co nic z tego nie wynikło, ale ostatnio doszło między nim a Johna Miliusa (reżyserem filmu z 1982 roku) do spotkania na San Diego Comic Con, gdzie mieli dyskutować właśnie o scenariuszu do tej produkcji.

Pomysł na trzeci film z Conanem – nie licząc epizodu w “Czerwonej Sonji” i niezbyt udanego reboota z Jasonem Mamoą – istnie ponoć od 1980 roku, scenariusz zaś był gotowy w 2000 roku. Tyle tylko, że Schwarzenegger podówczas nie chciał stawać przed kamerą, skupiając się na rozwijaniu kariery politycznej. Niemniej, niedawno aktor wrócił do kina i udostępnił nawet zdjęcie ze wspomnianego spotkania, które skomentował:

Tak, rozmawiałem z nim o scenariuszu „Króla Conana”.

Według niektórych źródeł skrypt przedstawia siedemdziesięcioletniego króla Conana – czyli bohatera, w którego nawet bez większego postarzania mógłby wcielić się gwiazdor mający na karku 72 lata. Wiele wskazuje też na to, że na przeszkodzie powstania tego filmu stała do tej pory skomplikowana sytuacja z prawami do ekranizacji (w pewnym momencie nawet Amazon miał zająć się aktorskim serialem, nic z tego jednak nie wyszło). Być może twórcom uda się wreszcie zrealizować projekt – zwłaszcza, że moda na powroty popularnych bohaterów (“Star Trek: Picard”) w szacie trzeciej młodości zdaje się nie przeminęła.

Conan pojawił się dotychczas w trzech kinowych filmach „Conan Barbarzyńca” (1982) i „Conan Niszczyciel” (1984) ze Schwarzeneggerem, rebootem „Conan Barbarzyńca 3D” (2011) z Jasonem Mamoą, programie telewizyjnym z lat 1997-1998, dwóch animowanych seriach “Conan Awanturnik” (1992-1993) i „Conan and the Young Warriors” (1994). Ale poza tym często trafiał na karty komiksów i gier (nie tylko wideo).


Źródło: wegotthiscovered.com