Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Serialowa Chucky będzie straszyć przez cały sezon

Stacja SYFY złożyła zamówienie na pierwszy sezon serialu, który jest kontynuacją cyklu horrorów „Laleczka Chucky”. Realizację serialu będzie nadzorował twórca pierwowzoru, Don Mancini.

Wieści o powstaniu serialu zostały ogłoszone wczoraj, w trakcie spotkania TCA (Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych). Mancini będzie również producentem wykonawczym projektu, a w pracy pomagać mu będą David Kirschner, Harley Peyton oraz Nick Antosca. Niestety nie wiadomo który z aktorów użyczy swojego głosu zabójczej laleczce: Mark Hamill czy Brad Dourif.

Akcja serialowej „Laleczki Chucky” będzie toczyć się w sielankowych amerykańskich przedmieściach. Na pewnej garażowej wyprzedaży jeden z bohaterów kupuje laleczkę opętaną przez ducha seryjnego mordercy. Wkrótce całe miasto pogrąża się w chaosie, za sprawą niewyjaśnionych i makabrycznych morderstw. Możemy spodziewać się obecności sojuszników i wrogów z przeszłości Chucky’ego, którzy doskonale wiedzą, kto jest sprawcą mordów. Na jaw wyjdzie wiele sekretów z mrocznej przeszłości całej społeczności…

Data premiery serialu nie została ujawniona, jednak spekuluje się, że może pojawić się w ramówce stacji na przełomie 2020 i 2021 roku.