Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Shazam! 2 tuż za rogiem?

Zachary Levi sądzi, że włodarze DC zaczną prace nad drugą odsłoną „Shazama!” najszybciej, jak to tylko możliwe.

Podobne doniesienia słyszeliśmy przed kilkoma tygodniami, aktor zresztą argumentuje domysł rychłego wejścia na plan podobnie. Mówi, że twórcy pragną, aby dziecięca obsada wciąż mogła odgrywać rolę nastolatków i żeby nie wyglądało to sztucznie. Sugeruje, że jeśli nie nakręcą tego w najbliższym czasie, młodzi aktorzy dorosną i nie będzie to zbytnio pasować do obecnej wizji drugiej odsłony serii.

Warner Bros. ostatnio zmienił strategię rozwoju DCEU odchodząc od łączenia bohaterów i tworzenia wielkich crossoverów, skupiając się na samodzielnych przygodach herosów, co sprawdziło się choćby przy „Aquamanie” i „Shazamie!”. Obie produkcje czekają właśnie na kontynuacje i stanowią swego rodzaju wyznacznik kierunku „nowego” kinowego DC. Sądzono się, że najpierw ujrzymy „The Trench” (spin-off „Aquamana”) zanim sam „Aquaman 2” wejdzie w fazę produkcji, natomiast przypuszczano, że sequel „Shazama!” trafi na ekran dopiero po tych dwóch obrazach. Ale wiele wskazuje na to, że być może doczekamy się kolejnych perypetii Billy’ego Batsona szybciej niż zakładano.

Jedyne, co wiem – powiedział Zachary Levi – to to, że chcą [Warner Bros.] zrobić to jak najszybciej, ponieważ te dzieciaki rosną jak chwasty, więc jeśli nie zrobimy tego w przeciągu następnych dwóch lat, dorosną.

„Shazam!” koncentruje się na losach Billy’ego Batsona, nastolatka któremu tajemniczy czarodziej podarował magiczne moce. Ale film opowiada także o przybranym rodzeństwie chłopaka, ostatecznie też zyskującym superbohaterskie umiejętności. Jeśli zatem twórcy chcą pokazać jeszcze trochę dzieciństwa i dorastania młodych bohaterów, powinni się trochę pośpieszyć.


Źródło: cinemablend.com