Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dlaczego Chris Pine pojawia się w Wonder Woman 1984?


Patty Jenkins, reżyserka dwóch odsłon „Wonder Woman”, w rozmowie z The Hollywood Reporter, objaśniła, dlaczego postanowiła zaangażować Chrisa Pine’a w drugim solowym filmie o Wonder Woman.

Jenkins zdradziła, że czasem z niektórymi aktorami po prostu nawiązuje specyficzną więź, wie jak może z nimi rozwinąć projekt i zaczyna poznawać ich do tego stopnia, że nie ma przed nią tajemnic, co potrafią, do czego są zdolni (na ekranie) i jakie posiadają umiejętności. W Chrisie dostrzegła ich wiele, dzięki czemu była świadoma, co może z nim osiągnąć i zaznaczyła, że jako aktor ma „kilka wymiarów”, dlatego też postanowiła zaangażować go w produkcję kolejnej „Wonder Woman”. Nie ujawniła za to żadnego rozwiązania fabularnego, które miałoby umotywować jego powrót. Obecnie reżyserka czuje, że chce pracować z takimi właśnie – dobrze jej znanymi – aktorami, ponieważ to przyniesie zamierzone, ciekawe efekty, a poza tym dzięki temu praca nad realizacjami jest dla niej całkiem zabawna.

Powrót Steve’a Trevora (Chris Pine) w „Wonder Woman 1984” potwierdzono fotografiami z planu – one stały się zaczątkiem licznych pytań o to, w jaki sposób ta postać mogła wrócić i czy nie jest to po prostu „tanie” zagranie twórców, aby przyciągnąć widzów do kina. Cała sytuacja jest o tyle skomplikowana, że w pierwszej części wprawdzie nie było jasno pokazane, czy Trevor zginął, ale też mało wskazywało na to, że mógłby w jakiś sposób uniknąć śmierci – szczególnie, że ta scena miała charakter poświęcenia, mającego istotnie wpłynąć na widza. Ponadto, w „Lidze sprawiedliwości” pojawia się sugestia, że Steve rzeczywiście odszedł podczas wojny. Jednak na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam poczekać zapewne aż do przyszłorocznego czerwca.

W „Wonder Woman 1984” zobaczymy, jak Gal Gadot powraca w roli tytułowej księżniczki Themysciry, która tym razem zmierzy się z Barbarą Ann Minervą alias Cheetah (Kristen Wiig) – i być może postacią odgrywaną przez Pedro Pascala, o której na razie nie wiadomo praktycznie nic.

Wśród obecnie oczekiwanych filmów z uniwersum DC znalazł się „Joker” zapowiedziany na 10 października bieżącego roku, „Birds of Prey”, które mają zadebiutować 7 lutego 2020 roku, „Wonder Woman 1984” przewidywana na 5 czerwca, „The Batman” z datą wyznaczoną na 25 czerwca 2021 roku, „Legion samobójców 2” zaplanowany na 6 sierpnia 2021 roku oraz „Aquaman 2” z premierą przypadającą na 16 grudnia 2022 roku.


Źródło: comicbook.com/hollywoodreporter.com