Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Śmiertelny wypadek na planie filmu z Alekiem Baldwinem

Tragiczne doniesienia ze stanu Nowy Meksyk. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie westernu „Rust”. Jedna z nich, 42-letnia kobieta, zmarła w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń, a druga osoba została ranna. Trwa policyjne śledztwo, a dziś głos w sprawie zabrał sam aktor.

Wczoraj doszło do tragicznego wypadku na planie „Rust”. Film kręcony był w Bonanza Creek Ranch w Santa Fe (Nowy Meksyk, USA). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że operatorka Halyna Hutchins i reżyser Joel Souza zostali przypadkowo postrzeleni przez Aleca Baldwina.

42-letnia Hutchins została przetransportowana do szpitala w Albuquerque (Nowy Meksyk), ale niestety lekarzom nie udało się uratować życia kobiety. 48-letni Souza został przewieziony do szpitala w Santa Fe, gdzie lekarze zajęli się obrażeniami mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Souza został już wypisany do domu. Na chwilę obecną nikt nie został aresztowany i nie wniesiono żadnych zarzutów. Policja prowadzi śledztwo, trwają przesłuchania świadków, a plan zdjęciowy został wstrzymany.

Dopiero dziś Alec Baldwin był w stanie skomentować te tragiczne wydarzenia:

Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wydarzeniem, wyniku którego zginęła Halyna Hutchins – żona, matka i uwielbiana przez wszystkich koleżankę. Współpracuję z policją przy śledztwie, by pomóc wyjaśnić jak doszło do tej tragedii. Jestem też w kontakcie z mężem Halyny, jej synem i najbliższymi i oferuję im wsparcie. Moje serce jest złamane z powodu jej męża, syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę.

– czytamy w poruszającym wpisie Baldwina na Twitterze.

 

Biuro Szeryfa potwierdziło jedynie, że śmierć była skutkiem wydarzenia z udziałem pistoletu-rekwizytu. Wbrew medialnym pogłoskom nie jest jeszcze pewne czy pistolet-rekwizyt zawierał ostry pocisk. Przedstawiciel biura szeryfa Santa Fe nie potwierdził tych informacji podkreślając, że nie mają jeszcze wyników badań balistycznych.

 

Halyna Hutchins