Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Śmiertelny wypadek na planie Titans – prace nad 2. sezonem zawieszone

Koordynator ds. efektów specjalnych “Titans”, Watten Appleby, zginął w wypadku produkcyjnym na planie 2. sezonu. Jako jeden z pierwszych, o śmierci twórcy poinformował wczoraj serwis Variety.


W czwartek 18.07.209 r. w zakładzie efektów specjalnych w Toronto, Warren Appleby brał udział w próbie kręcenia sceny akcji w samochodzie. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas jednej z prób kaskaderskich. Przyczyną śmierci filmowca był element sprzętu, który spadł na mężczyznę.

Producenci serialu, Warner Bros. TV i DC Universe wstrzymali na 2 dni prace na planie “Titans”. W wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Jesteśmy załamani i zdruzgotani odejściem naszego cennego kolegi, koordynatora efektów specjalnych Warrena Appleby. Zginął w wypadku, który miał miejsce w zakładzie efektów specjalnych podczas przygotowań i testów na nadchodzącą sesję zdjęciową.

Warren był uwielbiany przez wszystkich, którzy pracowali z nim podczas imponującej 25-letniej kariery w telewizji i filmach. Producenci wykonawczy wraz ze wszystkimi członkami rodziny Titans, Warner Bros. Television Group i DC Universe, pragną wyrazić najgłębsze kondolencje, serdeczną miłość i wsparcie dla rodziny i przyjaciół Warrena w tym najtrudniejszym czasie.

– czytamy w oświadczeniu.

Appleby miał 88 lat i był uznanym autorytetem z 25-letnim doświadczeniem w branży efektów specjalnych. To właśnie on pracował nad “Transporterem”, “22.11.63”, “Wonderfalls”, “Hemlock Grove” czy “It” i nadchodzącym “It: Chapter Two”.

Źródło: variety.com