Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Spider-Man: Daleko od domu zarobiło miliard dolarów!

Spider-Man – jako nowoczesny superbohter – zadebiutował na wielkim ekranie w filmie Sama Raimiego z 2002 roku, a teraz po siedemnastu latach postać wciąż pozostaje niezwykle popularna, czego dowodem dotychczasowy zarobek, który właśnie przekroczył miliard dolarów.

Na świecie udało się filmowi „Spider-Man: Daleko od domu” zainkasować około 672 mln dolarów, z kolei w samych Stanach dochód wyniósł ponad 333 mln dolarów. Jest to też pierwszy obraz ze Spideyem, któremu udało się przekroczyć tę cyfrę. Dotychczas najbardziej dochodową produkcją z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej było zwieńczenie filmowej trylogii Sama Raimiego. Oczywiście, nie biorąc pod uwagę inflacji.

Pierwsze samodzielne dzieło z Tomem Hollandem jako Spider-Manem zarobiło niemal 900 mln dolarów, drugie znalazło się właśnie w liście dziesięciu najbardziej dochodowych filmów MCU przed „Homecoming” i za „Kapitan Marvel”. „Daleko od domu” przegoniło „Jumanji: Przygodę w dżungli”, stając się drugim tak wielkim tytułem ze stajni Sony.


Źródło: hollywoodreporter.com