Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Spider-Man odcięty od MCU

Jak donoszą zachodnie media – m.in. Deadline, Variety czy IGN – kolejne samodzielne filmy ze Spider-Manem (z Tomem Hollandem) prawdopodobnie nie będą już częścią Marvel Cinematic Universe. Powodem ma być brak ugody między Disneyem a Sony w sprawie rozwoju serii i udziału w produkcji.

Według serwisów, Kevin Feige (a zatem i Marvel Studios) nie będzie brał już udziału w produkowaniu kontynuacji „Spider-Mana”, co jest skutkiem braku zgody Sony na większe finansowanie Disneya kolejnych realizacji, przekładających się na wyższy procent w zyskach. Na obecny moment tak rysuje się sytuacja – z drugiej strony, niektóre źródła podkreślają, że może to być chwilowy impas, a w niedalekiej przyszłości wciąż jest szansa na porozumienie obu wytwórni.

Wydaje się, że skutek jest najbardziej niekorzystny dla Disneya – na razie „Spider-Man” od Sony to w miarę samowystarczalna seria, do tego z wyrobioną renomą i przynosząca gigantyczne zyski. Nic dziwnego, że Myszka Miki pokusiła się, aby jej udział w przedsięwzięciu wynosił pół na pół.

Jeżeli między wytwórniami ostatecznie nie dojdzie do porozumienia, Spidey będzie musiał działać poza MCU, a wszelkie powiązania będą musiały być marginalizowane. W takim wypadku Sony, aby trzymać prawa do bohatera przy sobie musi co najmniej co trzy lata wypuszczać nową produkcję z Spider-Manem w roli głównej.

Ani Diseny, ani Sony nie skomentowały dotychczas sprawy.


Źródło: hollywoodreporter.com/deadline.com/variety.com