Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Star Trek: Discovery rozjechał Black Mirror, The Expanse i Good Omens

“Star Trek: Discovery” na tegorocznym 45. rozdaniu nagród Saturna został wyróżniony trzema statuetkami, wygrywając m.in. z „Black Mirror”, „The Expanse”, „Good Omens” czy „Russian Doll”.

Seria CBS All Access przede wszystkim zdobył nagrodę w kategorii Best Streaming Science Fiction, Action & Fantasy Series. Następne dwie przypadły aktorom – statuetki do domu zabrali Sonequa Martin-Green i Doug Jones. Martin-Green wygrała w Best Actress in Streaming Presentation, zaś Jones w kategorii Best Supporting Actor in Streaming Presentation.

“Discovery” nominowano w pięciu kategoriach, do tego zostało najczęściej nagradzaną strumieniową produkcją podczas gali. Drugim tego typu serialem jest „Stranger Things”, który zdobył dwie nagrody (za Best Supporting Actress in Streaming Presentation oraz Best Streaming Horror & Thriller Series).

Co ciekawe, wiceprezes ds. oryginalnych treści w CBS All Access przy okazji tego wydarzenia, nie dość, że wyraziła radość z ogromnego sukcesu „Star Treka”, to dodała, że oczekiwania na trzeci sezon są niezwykle wysokie – mają na to wskazywać żywe, silne reakcje fanów i dynamiczny wzrost subskrybentów.

Nowa seria jest właśnie kręcona w Toronto, a w październiku obsada i twórcy będzie częścią panelu Star Trek Universe na nowojorskim Comic Con.


Źródło: comicbook.com