Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Streamer Call of Duty strzelił na wizji

W USA trwa medialna burza wywołana nieostrożnym obchodzeniem się z bronią znanego streamera „Call of Duty”. Carl Riemer chciał uatrakcyjnić swoją relację bawiąc się prawdziwą bronią i niestety wystrzelił z pistoletu na wizji.

Streamer podczas ostatniej audycji miał w rękach prawdziwą broń i udawał, że komuś grozi. Jego nieodpowiedzialne zachowanie i nieumiejętne obchodzenie się z bronią palną zaowocowało wypadkiem – pistolet wypalił na wizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas tego zdarzenia.

Jednak zachowanie Carla Riemera jest obecnie szeroko i burzliwie komentowane w Stanach Zjednoczonych i światowych mediach. Dostęp do broni w USA to wciąż gorący temat. Wypadek streamera wywołał na nowo dyskusję publiczną nad zagrożeniami wynikającymi z szerokiego dostępu i nieostrożnego korzystania z broni.

Reakcja współpracowników i partnerów Riemera była przewidywalna. Streamer został zbanowany z Twitcha i wyrzucony z drużyny Soar Gaming. Jego kariera profesjonalnego streamera najprawdopodobniej dobiegła końca. I choć Riemer przeprosił za swoje zachowanie i wyraził skruchę, to raczej nie znajdzie firm, które chciałyby współpracować z osobą, która swoim lekkomyślnym zachowaniem spowodowała takie zamieszanie.