Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Świat Dysku w wersji animowanej?

W zachodnich mediach pojawiła się wieść, że kolejna książka autorstwa Terry’ego Pratchetta ma szansę na pomyślną adaptację. Mowa o pierwszej napisanej specjalnie z myślą o młodszych czytelnikach książce ze Świata Dysku. A teraz „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” ma zostać trafić do nas w formie animacji.

Produkcją ma zająć się Ulysses Filmproduktion i Cantilever Media, z kolei na stołku reżyserskim ma zasiąść Toby Genkel („Riko prawie bocian”, „Ups! Arka odpłynęła”), znany z humorystycznych animacji, więc zapewne w materiale źródłowym poczuje się jak ryba w wodzie. Scenariusz został podobno napisany już przez Terry’ego Rossio, odpowiedzialnego za stworzenie skryptów do oryginalnego „Aladyna” czy „Shreka” oraz filmów z cyklu „Piraci z Karaibów”.

„Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” ukazał się po raz pierwszy w 2001 roku i był parodią ludowego podania „Flecista z Hameln”. W powieści główną postacią jest Maurycy, niezwykle przebiegły kot, któremu towarzyszy horda gadających szczurów i mały chłopiec o imieniu Keith – razem przemierzają świat, dorabiając na celowo wywołanej niedoli napotkanych i swego rodzaju przekręcie, ale wszystko ma swój kres. Ich zaczyna się za bramami miasteczka Blintzowe Łaźnie, gdzie dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji.


Źródło: gizmodo.com