Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Taika Waititi wciąż zainteresowany filmem Akira

Choć wielu zdążyło już porzucić nadzieje związane z tym, że film „Akira” trafi do kin, to Taika Waititi przyznał, że wciąż chce go nakręcić. Musi tylko odnaleźć wolną chwilę w swoim harmonogramie.

W wywiadzie dla IGN Waititi zauważył, że wszystko było już prawie gotowe. Scenariusz został doszlifowany, ale ostatecznie musieli przesunąć rozpoczęcie produkcji. Potem okazało się, że nowy termin koliduje z pracami nad „Thorem”. Reżyser musiał więc ponownie przełożyć „Akirę”, ponieważ w pierwszej kolejności musiał zrealizować zobowiązania dla Marvela. Dlatego też zdjęcia na planie „Akiry” nie zaczną się wcześniej niż po ukończeniu nowego „Thora”.

Akira

Waititi do niedawna silnie angażował się w promocję swojego najnowszego dzieła, „Jojo Rabbit”. W dodatku spełnia się aktorsko w „Free Guy” i „The Suicide Squad”. Potem natomiast będzie musiał zająć się produkcją „Thor: Love and Thunder”. Co sprawia, że Taika prawdopodobnie nie będzie miał czasu przez następny rok albo dwa lata. O ile Warner Bros. nadal będzie zainteresowane wyprodukowaniem aktorskiego filmu „Akira”, wówczas pojawi się szansa wejścia ekipy na plan.

Myśląc optymistycznie premiera odbędzie się najwcześniej w 2022 albo 2023 roku.

Opis pierwowzoru

„Akira” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Na gruzach Tokio powstała nowa metropolia – NeoTokio. 31 lat wcześniej Tokio zniszczone zostało w ogromnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową. W 2019 miasto ogarnięte jest chaosem. Na ulicach szaleją młodociane gangi motocyklistów. Trwają starcia między policją a antyrządowymi powstańcami. Fanatycy religijni głoszą rychłe nadejście mesjasza – legendarnego Akiry. Główni bohaterowie to Kaneda i Tetsuo Shima, członkowie gangu motocyklowego Scrum Half. Kaneda jest założycielem oraz przywódcą Scrum Half. Traktuje Tetsuo jak młodszego brata, którego jednak zawsze trzeba ochraniać. W czasie walki z gangiem Klaunów, Tetsuo ulega wypadkowi. Rozpędzonym motocyklem wpada w dziwnego chłopca o twarzy starca, który wychodzi cało z wypadku. Na miejscu pojawia się wojsko, które znajduje zbiegłego chłopca i zabiera go razem z rannym Tetsuo, który trafia do laboratorium, gdzie poddawany jest dziwnym eksperymentom. Ich celem jest obudzenie tkwiącej w nim psychicznej mocy.


Źródło: empireonline.com