Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Teorie Fanowskie: Doktor Strange trafi do świata Spider-Mana Sama Raimiego

Po ogłoszeniu tytułów i dat premier filmów z czwartej fazy Marvel Cinematic Universe fani zaczęli snuć tysiące wizji tego, jak twórcy ugryzą poszczególne dzieła. Jedna z fanowskich teorii mówi, że w „Doktor Strange: Multiverse of Madness” tytułowy bohater trafi do „Spider-Mana” Sama Raimiego.

Zaczątkiem hipotetycznego spotkania Strange’a z Spideyem-Maguirem było pojawienie się aktora J.K. Simmonsa w roli J. Jonaha Jamesona (u Raimiego też wcielał się w tę postać, choć tu ma ona zapewne nieco innych charakter) i medialne zaatakowanie Spider-Hollanda. Autor teorii fanowskiej wskazuje, że u Raimiego Strange się niejako pojawił – w scenie, gdy sztab Jamesona szuka nazwy na Doktora Octopusa pada „Doktor Strange”, ale ponoć te miano w tym świecie jest już zajęte, o czym mówi jeden z członków ekipy J. Jonaha.

Potwierdzenie istnienia wieloświata miało miejsce w pierwszych solowych przygodach Doktora Strange’a, wygląda na to, że temat powróci w drugiej części – co więcej, w „Doktor Strange: Multiverse of Madness” ma gościć także Wanda alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsen). Akcja tego film ma dodatkowo odnosić się w jakiś sposób do wydarzeń z serialu „WandaVision”, który zadebiutuje na Disney+.

O ile teoretycznie do czegoś takiego mogłoby dojść, to wymagałoby to specjalnego udziału Sony, posiadającego prawa do postaci Spider-Mana i jego otoczenia. Jednak raczej nie byłby to wielki problem, ponieważ wiele źródeł wskazuje, że Feige ma całkiem dobre stosunki z włodarzami tej wytwórni, a oni zapewne byliby otwarci na takie działania (choćby ze względu na promocje ich działań i kolejnych produkcji).

„Doktor Strange: Multiverse of Madness” ma trafić do kin 7 maja 2021 roku.


Źródło: comicbook.com