Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Teorie Fanowskie: Scarlet Witch zastąpi Thanosa w MCU?

W sieci popularność zyskuje teoria jednego z fanów, w której sugeruje, że Scarlet Witch przez dość tragiczne doświadczenia przejdzie na ciemną stronę MCU, stając się nowym wielkim złym w kinowym uniwersum.

Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) nie miała lekkiego życia. Dzieciństwo bez rodziców, z piętnem wojennych eksperiencji i w cieniu eksperymentującej na niej organizacji. Już w „Avengers: Czas Ultrona”, gdzie pojawia się po raz pierwszy, jest złożoną psychicznie bohaterką, przed którą nie tylko stają kolejne wyzwania, ale też trudne moralnie decyzje. Wandą długo manipuluje Ultron, potem widzi śmierć brata (Aaron Taylor-Johnson), a w trzecim „Kapitanie Ameryce” boryka się między prawem a słusznością, zaś w „Wojnie bez granic” traci swego partnera Visiona (Paul Bettany) i w „Końcu gry” nie może go już odzyskać.

Fan wskazuje, że taka kumulacja życiowych tragedii może doprowadzić bohatera albo do szaleństwa, albo do usilnego poszukiwania zemsty, albo… do jednego i drugiego. Właśnie dlatego przeczuwa, że Wanda poprzez wszelkie traumy ma niemałe predyspozycje do stania się złoczyńcą. W tej koncepcji Scarlet Witch zostaje swego rodzaju doktorem Frankensteinem eksperymentującym z mocami, co ma doprowadzić do zmian w rzeczywistości – czegoś podobnego do sytuacji z komiksu „Ród M” – a to mogłoby dodatkowo być pomocne dla twórców MCU w usunięciu kilku niezbyt wygodnych elementów, powstałych na skutek wydarzeń z „Końca gry”.

Co więcej, w związku z wieścią, że w „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” wystąpi także Wanda, a akcja będzie dziać się bezpośrednio po serialu „WandaVision”, pojawił się domysł o tym, że Doktor Strange będzie w tytułowym multiwersum śledził właśnie Scarlet Witch.

„WandaVision” ma trafić na platformę Disney+ wiosną 2021 roku, natomiast premiera drugiej części „Doktor Strange” zaplanowana została 7 maja 2021 roku.


Źródło: comicbook.com