Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Teorie Fanowskie: W MCU pojawi się Iron Lad?

Kojarzycie tego małego chłopca, który w trzeciej części „Iron Mana” niejako uratował głównego bohatera i okazał się technologicznym geniuszem? Wielu liczyło, że będzie następcą Tony’ego Starka, niestety zniknął w cieniu Petera Parkera. Tyle tylko że wciąż wskazuje się, że postać powróci – i to w roli Iron Lada.

Głównym powodem ponownego podejrzewania Harleya Keenera (Ty Simpkins) o to, że zostanie Iron Ladem jest jego występ w pogrzebowej scenie w „Avengers: Koniec gry” oraz angaż w niektórych segmentach promocji produkcji. Takie informacje często stają się pożywką dla fanowskich teorii. Zwykle traktuje się je dość chłodno i z dystansem. Ale w tym przypadku pojawi się jeszcze jeden argument za tym, aby zaufać powyższym domniemaniom – podobno w kontrakcie Simpkinsa zapisano występ w trzech filmach.

Według zyskującej popularność teorii Keener miał być formowany na Iron Lada, podopiecznego Starka, lecz w pewnym momencie Marvel zrezygnował z pomysłu nawiązując współpracę z Sony, aby w MCU mógł zagość Spider-Man – jednej z bardziej rozpoznawalnych postaci, której pojawienie się miało szacunkowo przyciągnąć więcej widzów niż przekonywanie do zupełnie nowego, budowanego od podstaw bohatera.

Co więcej, sugeruje się, że Marvel nie zarzucił planów wprowadzenia Iron Lad, tylko je przesunął – podówczas nie był gotowy na tworzenie kolejnych generacji przejmujących schedę po uwielbianych superbohaterach. Sam Simpkins ma więc rzekomo powrócić w MCU jako następca Starka. Wedle kontraktu ma wystąpić w jeszcze co najmniej jednym filmie, a sam aktor wydaje się wyraźnie podekscytowany takim obrotem spraw i zaangażowaniem w tworzenie uniwersum.

Oryginalny Iron Lad vel Nathaniel Richards to pochodzący z przyszłości nastolatek, który na skutek odkrycia swego mrocznego losu postanowił zmienić przeznaczenie, przeniósł się do współczesności i stanął na czele Young Avengers. Jego kostium znacząco – możliwościami – różni się od Iron Mana, reaguje na myśli i emocje, pozwala na podróże w czasie oraz emitowanie pola magnetycznego.


Źródło: comicbook.com