Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Timothée’a Chalameta zagra Willy’ego Wonkę

Timothée Chalamet ma zagrać Willy’ego Wonkę w nowym filmie Warner Bros., który opowie o wcześniejszych etapach bohatera, zanim stał się cukierkowym baronem.

Według Deadline film ma być musicalem, w którym Chalamet będzie śpiewał i tańczył. Obecnie ma planowane kilkumiesięczne ćwiczenia. Gene Wilder i Johnny Depp wcielili się w tę postać wcześniej.

Paul King („Paddington”) wyreżyseruje film na podstawie scenariusza, napisanego wspólnie z Simonem Farnaby, choć Simon Rich, Simon Stephenson, Jeff Nathanson i Steven Levenson mieli swój wkład we wcześniejsze wersje scenariusza. Producentem Luke Kelly również zajmie się produkcją filmu, którego producentami wykonawczymi będą Michael Siegeland i Alexandra Derbyshire.

Fabuła opierać się będzie na powieści „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla i skupi się młodzieńczych przygodach Willy’ego Wonki przed otwarciem słynnej fabryki czekolady. Oznacza to, że Charlie Bucket nie będzie częścią tego projektu.

Film ma trafić do kin 17 marca 2023 roku. Oprócz tego dla Netflix pozostają dwie serie animowane o Wonce. Taika Waititi zaangażowany jest w projekt. Szczegóły fabuł tych produkcji nie są znane.

Timothée ChalametWi