Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

To koniec Cinema City? | Właściciel ma ogłosić upadłość

Jak donosi „The Wall Street Journal” koncern kinowy Cineworld, będący właścicielem m.in. sieci Cinema City zamierza złożyć w Stanach Zjednoczonych wniosek o upadłość. Na chwilę obecną brak oficjalnego komentarza ze strony Cineworld.

Lockdown pandemiczny i obecna niska frekwencja w kinach okazały się niezwykle dotkliwe dla tego branżowego potentata. Z doniesień medialnych wynika, że Cineworld wskutek pandemicznych obostrzeń ma blisko 5 miliardów długu.

Cineworld nie komentuje doniesień „The Wall Street Journal”, jednak firma potwierdziła, że szuka inwestora w celu poprawy płynności finansowej i zmniejszenia zadłużenia.

Nawet wielkie hity z ostatnich miesięcy, jak „Thor: Miłość i Grom” czy „Top Gun: Maverick”, nie pozwoliły w znaczącym stopni nadrobić strat. Dlatego też Cineworld ma zamiar ogłosić upadłość swych oddziałów w Wielkiej Brytanii i USA.

Jest to bardzo niepokojąca sytuacja w branży kinowej. Do Cineworld należy ponad ponad 9000 lokali w 751 lokacjach na całym świecie, w tym właśnie Cinema City. Na chwilę obecną nie wiadomo co będzie oznaczać dla europejskich placówek upadłość z angielskich i amerykańskich oddziałów Cineworld.