Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Tomb Raider 2 – szkic scenariusza gotowy!

Reżyserka i scenarzystka sequela „Tomb Raider” Misha Green ogłosiła, że właśnie skoczyła pierwszy szkic scenariusza do filmu z Alicią Vikander. Na zamieszczonym zdjęciu wspomnianego tekstu widać roboczy tytuł widowiska, który nosi nazwę „Obsydian”.

Green stwierdza, że przed projektem jeszcze długa droga, a nim ekipa wejdzie na plan zwykle trzeba poczekać co najmniej rok przedprodukcji. Na razie, nie ujawniła, dlaczego wykorzystano w roboczym tytule nazwę materiału, z którego w grach wideo często wykonane są różnego rodzaju przedmioty Larry Croft. Jak niedawno zdradziła reżyserka – jest wielką fanką pierwowzoru, więc z dużą pewnością można zakładać, że w jakiś sposób ta nazwa odnosi się właśnie do oryginalnej opowieści.

„Tomb Raider 2” miało być pierwotnie wyreżyserowana przez Bena Wheatleya, a Amy Jump – jego żona – miała napisać scenariusz. Produkcja miała rozpocząć się już w zeszłym roku, choć ze względu na rozwój pandemii COVID-19 przeniesiono prace. Po drodze z projektu wykruszył się pierwotny reżyser wraz ze scenarzystką.