Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Tragedia na premierze filmu Mroczny Rycerz Powstaje

Stacja BBC donosi, że w Denver podczas premierowych pokazów filmu Mroczny Rycerz Powstaje doszło do tragedii. Uzbrojony człowiek zaczął strzelać do widzów, zabijając 14 osób i raniąc kilkadziesiąt.

Podczas seansów o północy pojawił się mężczyzna prawdopodobnie w masce gazowej. Świadek opowiada, że podczas scen ze strzelaniną w filmie, wszędzie pojawił się dym, a strzały były głośniejsze. Wówczas morderca zaczął strzelać do ludzi. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że zabito 14 osób, ok. 50 osób jest rannych. 10 osób z zabitych zginęło na miejscu, 4 w szpitalu z powodu odniesionych ran.

Policja donosi, że podejrzany został aresztowany – miał przy sobie strzelbę i pistolet. Wyjawił także, że podłożył ładunki wybuchowe. Obecnie policja przeczesuje teren. Przyczyny działań mężczyzny są nieznane.

Świadkowie donoszą, że sprawca był ubrany na czarno, miał kamizelkę kuloodporną, a na głowie hełm wykorzystywany przez służby porządkowe podczas zamieszek. Nowe informacje świadków nie potwierdzają, że miał maskę gazową.