Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Tron powróci… w nieoczekiwanej formie

Minęła dekada, odkąd widzowie mogli obejrzeć kontynuacje („Tron: Dziedzictwo”, 2010) klasycznego filmu z 1982 roku, a o następnej części słuch zaginął. Ale seria wciąż wiele znaczy dla Disneya i fani zapewne ucieszą się, że Tron powróci jako… roller coaster w Magic Kingdom (części Walt Disney World Resort na Florydzie).

Niedawno ukazała się nowa informacja związana z serią w Entertainment Weekly, mówiąca, że jazda na kolejce będzie możliwa już w 2021 roku i uczci obchody pięćdziesięciolecia parku. Roller coaster został zaprojektowany na bazie oryginalnego Tronu oraz jego kontynuacji, ma oferować przejażdżkę w sezonie letnim, a prędkości osiągane na atrakcji mają być zawrotne.

Ukazało się także wideo pokazujące postępy w pracach nad budową kolejki. Widać na nim koncept obiektu wraz z futurystyczny, charakterystyczny dla serii designem i logiem Tronu nad wejściem. Następnie można zobaczyć wzniesioną konstrukcję, na razie odsłoniętą, mimo że atrakcja finalnie będzie zamknięta. Coś podobnego powstało w Disneylandzie w Szanghaju, chociaż ten z Florydy ma podobno jeszcze bardziej zachwycać.

Po otwarciu kolejka Tronu stanie się częścią Tomorrowland, gdzie w planach jest także budowa roller coastera związanego ze „Strażnikami Galaktyki”.


Źródło: superherohype.com