Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Universal stworzy kolejny park rozrywki!

Od kilku dni Universal Studios drażniło mediach informacjami, że na horyzoncie niedługo wyłonią się dość ciekawe, ogromne wieści związane z przyszłością wytwórni – konkretnie pewnym wielkim projektem. Okazało się, że wytwórnia ma zamiar konkurować z Disneyem na polu parków rozrywki.

W oficjalnym ogłoszeniu padła nazwa parku – Epic Universe – która wcześniej krążyła w Sieci w postaci plotki i tak zyskała popularność, choć nie okazała się wyłącznie pogłoską, a inne przypuszczenie dotyczące tego, że Universal planuje stworzyć tematyczny park również się sprawdziły. Poza samą informacją, zostało zaprezentowane logo nadchodzącej atrakcji.

Wedle niepotwierdzonych doniesień wytwórnia ma utworzyć w parku strefy najsłynniejszych produkcji, ale także dodatkowych i niedawno zakupionych własności, jak Super Nintendo Land. Chociaż wiele osób na pewno ucieszy się szczególnie z tego, że na terenie parku ma znaleźć się strefa poświęcona filmowym potworom wytwórni. Jednak na razie to domniemania, niemniej można liczyć, że część z nich okaże się realna.

W obrębie Epic Universe ma znaleźć się ponadto wiele restauracji, sklepów i hoteli, których całość bądź jakiś procent zostanie ustylizowana na temat któregoś z filmowych uniwersów. Podobno wytwórnia planuje jeszcze wiele niespodzianek. Być może znajdzie się tam strefa Star Treka, Flinstonów albo Szybkich i Wściekłych? Jednak na wieść o tym, co ostatecznie będzie wykorzystane w parku  na początku przyjdzie zainteresowanym zapewne jeszcze chwilę poczekać.


Źródło: cinemablend.com/Universal Orlando Resort/Twitter