Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

W ilu filmach pojawi się Kapitan Marvel?


„Kapitan Marvel” okazał się jednym z najbardziej kasowych filmów w historii kina, choć znalazło się także wielu sceptyków odtwórczyni protagonistki, którzy podpisali petycję o zastąpieniu Brie Larson kimś innym. Ale dla nich nie ma zbyt dobrych wieści.

Podobno Larson w kontrakcie zapisany ma występ w jeszcze co najmniej pięciu kolejnych produkcjach Marvel Cinematic Universe. Nie wiadomo za to, czy będą to większe role, czy raczej epizody. Pewne jest natomiast to, że Brie nie zamierza się nigdzie wybierać.

Aktorka po premierze „Kapitan Marvel” spotkała się z dwoma rodzajami negatywnej krytyki. Pierwszy uderzał w grę aktorską, wykorzystanie potencjału oraz możliwości zaprezentowane na ekranie. Drugi z kolei odnosił się do feministycznych treści, jakie zostały zawarte w produkcji. Pojawiły się również hasła, że przez aktywizm Larson solowy film z Carol Danvers był największą klapą MCU.

Nie można odnieść tego jednak do zarobków. Obraz zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie, ale to nie przekonało sceptyków, którzy znaleźli w prywatnych działaniach Larson pewną hipokryzję, karząc jej dać przykład i zrezygnować z roli, aby Kapitan Marvel mogła sportretować czarnoskóra aktorka. Zgłosili nawet petycję z tysiącami podpisów, która na szczęście – jak większość tego typu inicjatyw – nie odniosła skutku i odbiła się jedynie wśród fanów.


Źródło: wegotthiscovered.com