Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Warner Bros. chce przejąć Mroczną Wieżę

Studio Warner Bros. rozpoczęło negocjację, aby przejąć bardzo ambitną adaptację serii Stephena Kinga pt. Mroczna Wieża.

Studio Universal Pictures w zeszłym roku anulowało projekt, gdyż był dla nich zbyt drogi i prawdopodobnie zbyt ambitny. Adaptacja ma składać się z trzech kinowych filmów i dwóch limitowanych seriali telewizyjnych.

Studio Warner Bros. nie tylko rozpoczęło negocjację w sprawie przejęcia projektu, ale jest też bardzo bliska podpisania umowy. Ron Howard nadal miałby wyreżyserować pierwszy film i serial, a Javier Bardem nadal miałby wcielić się w Rolanda Deschaina. Akiva Goldsman (autor scenariusza) byłby producentem z Brianem Grazerem i Stephenem Kingiem.

Na tę chwilę Warner Bros. kupił scenariusz Goldsmana, który ma go dopracować. Jeśli wszystkie strony dojdą do porozumienia, praca ruszyłaby w pierwszym kwartale 2013 roku. Przypomnijmy, że za część serialową będzie odpowiadać stacja HBO, która podpisała umowę na współtworzenie i emisję jesienią ubiegłego roku.

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela, a kontynuowaniem podróży do Wieży.