Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Warner Bros. ogłasza plan na DCEU | Jak będzie wyglądać najbliższe 10 lat uniwersum?

Władze Warner Bros. Discovery spotkały się ostatnio ze swoimi inwestorami. Jednym z istotnych elementów spotkania była prezentacja planu wytwórni na najbliższe 10- lat rozwoju DCEU. Czy pójdą w ślady Marvel Studios?


David Zaslav, obecny prezes Warner Bros. Discovery ogłosił podczas sesji Q&A, że opracowano nową strategię rozwoju DCEU. Skomentował także do decyzję o anulowaniu „Batgirl” w czasie post-produkcji. Okazuje się, że wytwórnia ma zamiar postawić na filmy kinowe, a nie te przeznaczone do dystrybucji streamingowej.

Zaslav podkreślił również, że wspomnieny wcześniej 10-letni plan na rozwój DCEU został zainspirowany działaniami Kevina Feige, które to dla Marvel Cineamtic Universe sprawdziły się idealnie. Potwierdził tez, że faktycznie czeka nas reboot DC Extended Universe. Ruch ten był już mimo wszystko zapowiadany w „The Flash”. Zaslav zaznaczył jednak, że drugi „Shazam”, „Black Adam” oraz „Flash” są bezpieczne. Widział już te filmy i uważa za fantastyczne widowiska.

W Warner Bros. Discovery zostanie stworzona specjalna grupa decyzyjna, której jedynym zadaniem będzie rozwijanie marki DC. Produkcji będzie mniej, ale będą najwyższej jakości. To właśnie na jakość będzie kładziony główny nacisk – filmy, które nie spełnią nowych standardów, trafią do kosza.

Przy okazji Q&A Zaslav wraz z ekipą zaprzeczyli, że mają zamiar drastycznie ograniczyć tworzenie contentu dla platformy HBO Max. Jednak na niektórych obszarach faktycznie to nastąpi. Chodzi o filmy fabularne o średnich i dużych budżetach. Zaslav uważa tworzenie wysokobudżetowych produkcji do dystrybucji na VOD za niegospodarne finansowo postępowanie. Kolejnym obszarem, który zostanie ograniczony na HBO Max są programy i animacje dla dzieci. W najbliższych latach nie będą one priorytetem dla Warner Bros. Discovery.