Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

WarnerMedia chce stworzyć prequelową serię o Gremilinach

Szykuje się kolejna platforma strumieniowa, WarnerMedia, która za wszelką cenę pragnie osiągnąć sukces na miarę Netfliksa i zbliżającego się Disney+. W związku tym co i rusz ogłasza się nowe serie oryginalne, mające trafić do biblioteki tego medium. Teraz padło na „Gremliny”.

The Hollywood Reporter podaje, że WarnerMedia Streaming zamówiło animowaną serię, będącą prequelem niezwykle popularnych dwóch części „Gremlinów”. Ma to być dziesięcioodcinkowy serial w komediowej konwencji przeznaczony dla widzów dorosłych, a jego oficjalna nazwa to „Gremlins: Secrets of the Mogwai”.

Produkcja ma rozgrywać się w Szanghaju w latach 20. XX wieku i opowiadać o dziesięcioletnim nastolatku Wingu, spotykającym pewnego dnia Gizmo. Ten duet wraz z przyjaciółką chłopca, Elle, wyrusza w podróż po Chinach, gdzie na drodze ma kontakt z różnymi istotami z lokalnego folkloru. Ich celem jest powrót Gizmo do rodziny, a przy okazji odnalezienie zaginionego skarbu.

Pierwsze wieści o powrocie „Gremlinów” pojawiły się już w lutym, ale dopiero teraz Warner Bros. oświadczył, że rozpoczął prace nad tytułem. Seria zostanie opracowana przez Tze Chuna, Darryla Franka i Justina Falveya, producentem wykonawczym z kolei został Sam Register.

Będzie to także pierwsza od trzech dekad próba ożywienia uniwersum. Oryginalny film miał premierę w 1984 roku, zaś sequel trafił do kin w 1990 roku.


Źródło: comicbook.com/hollywoodreporter.com