Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Watchmen antologią na wzór Fargo?

Stacja HBO zmieniła klasyfikację serialu „Watchmen” ze względu na rywalizację o nagrodę Emmy. Ten ruch otworzył szereg spekulacji na temat przyszłości serialu stworzonego przez Damona Lindelofa.

„Watchmen” zadebiutował 20 października 2019 roku na HBO i został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków (średnia ocen 96% na Rotten Tomatoes), jak i fanów. Jednak po finale serialu Lindelof wielokrotnie podkreślał, że nie ma zamiaru stworzyć 2. sezonu. Wydawałoby się, że HBO przyjęło stanowisko twórcy ze zrozumieniem. I to pomimo, że Lindelof dał stacji swoje błogosławieństwo, by kontynuowała serial z innym scenarzystą i producentem. Do tej pory HBO mówiło jasno o rezygnacji z „Watchmen” i nie było mowy o realizacji kolejnego sezonu.

Dotychczas HBO traktowało “Watchmen” jako serial dramatyczny. Jednak w walce o Emmy wystawiło show w kategorii „serial limitowany”. Wywołało to burzę dyskusji wśród fanów serialu. Czy „Watchmen” będzie antologią, stworzoną na wzór „Fargo”? Doczekamy się kolejnego sezonu, ale z nową historią i bohaterami?

Lindelof nie wykluczał powrotu do uniwersum „Watchmen”, gdy znajdzie interesujący pomysł na nowy sezon. Czy HBO chce tym ruchem zachęcić twórcę do opowiedzenia nowej, zamkniętej historii osadzonej w ramach jednego świata?