Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Ważna rola Księżniczki Lei w Star Wars IX

Nieodżałowana Carrie Fisher odeszła w grudniu 2016 roku, ale nie sprawiło to, że twórcy kolejnych części „Gwiezdnych Wojen” nie postradali się zmarginalizować jej rolę na ekranie, a J.J. Abrams na D23 powiedział, że w ostatnim epizodzie Sagi Skywlakerów wciąż będzie miała istotną rolę.

W swoim wywodzie zaznaczył, że Leia to swego rodzaju serce tej historii, że nie można ją było tak po prostu odsunąć od kluczowych wydarzeń w Odległej Galaktyce. Nie dałoby się opowiedzieć o końcu dotychczasowych wydarzeń bez jej udziału. Dlatego zdali sobie sprawę, że posiadane materiały z części siódmej mogą zostać wykorzystane w filmie „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Takie podejście wydaje się zdroworozsądkowe. Szczególnie, że w ramach świata przedstawionego Leia obok Kylo Rena jest ostatnią – przynajmniej jawnie – żyjącą członkinią rodu. A że dziewiąta część ma zakończyć Sagę Skywalkerów ma doprowadzić historię skoncentrowaną na ich rodzinie, nie sposób wyobrazić sobie tego filmu bez znaczącego wkładu jej postaci. Inną kwestią jest to, czy zostanie zabita? Być może poświęci się? Albo stanie za odbudową struktury rządowej? Na razie to tylko spekulacje. Ważne wydaje się to, że rola księżniczki Lei nie ma być zbagatelizowana.

„Gwiezdne Wojny. Skywalker. Odrodzenie” ma pojawić się na ekranach kin 20 grudnia.


Źródło: wegotthiscovered.com