Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wiedźmin – miała być walka na jarmarku

Jedna z ważniejszych scen w pierwszym sezonie „The Witcher” mogła wyglądać inaczej, a w Sieci pojawiły się zdjęcia z realizacji, które ostatecznie zostały zastąpione przez wyreżyserowane w innym miejscu.

Choć scena rzezi w Blaviken to jedna z najlepiej ocenianych, to znaleźli się także tacy, którym ta zmiana względem pierwowzoru nie bardzo przypadła do gustu. Rozchodzi się generalnie o umiejscowienie, które zamiast w sercu lokalnego, tłocznego jarmarku (jak w opowiadaniu) rozegrało się w ciasnych, zgoła opustoszałych ulicach miasteczka. Okazuje się, że początkowo scena miała dziać się na środku targu, a walczący mieli być otoczeni wianuszkiem gapiów.

Ponadto, w postacie z bandy Renfri mieli wcielać się inni aktorzy, tak samo jak w samą Dzierzbę.

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Premiera serialu odbyła się 20 grudnia. Z naszą recenzją można zapoznać się tutaj.