Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wiedźmin – w 2. sezonie pokaże się nowy wiedźmin

Serwis Redanian Intelligence przedstawił kilka ciekawych informacji na temat drugiego sezonu „Wiedźmina”, ale na początek zaznacza, że wciąż nie wiadomo, kiedy nowa seria trafi na platformę.

Joel Adrian – aktor i kaskader – ma wcielić się w postać Hemrika, wiedźmina z Kaer Morhen. Wszyscy, którym imię nic nie mówi nie muszą się martwić, bohater nie występuje w cyklu Andrzeja Sapkowskiego, tylko została stworzona na potrzeby telewizyjnej produkcji. Z tym, że może on być częścią retrospekcji dotyczących treningu młodego Geralta albo pojawi się w „obecnym” czasie (w tym przypadku mógłby być jedną z epizodycznych sylwetek bądź – co bardziej prawdopodobne – członkiem wiedźmińskiej grupy z Kaer Morhen.

Witcher

Do obsady dołączy także Vernon Dobtcheff i zagra starszego elfa. Dotychczas aktor zdołał przebrnąć przez liczne brytyjskie seriale („Doktor Who”) i hollywoodzkie filmy („Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”). W elfkę wcieli się ponadto Alina Ilin, choć ma to być raczej niewielka rola. Serwisowi udało się ustalić, że w drugim sezonie pojawi się Lesley Ewen, która sportretuje postać o imieniu Meena Coppercloth.