Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

WitcherCon – rozkład jazdy!

Plan wirtualnego wydarzenia obejmuje szereg interaktywnych paneli dyskusyjnych, z których każdy zawierać będzie wiele wyjątkowych niespodzianek dotyczących serialu Wiedźmin i anime Wiedźmin: Zmora Wilka, których fani serii nie powinni przegapić!

Wydarzenie poprowadzi Julia Hardy. Zgromadzeni widzowie będą mogli zobaczyć również specjalne materiały, które pozwolą im bliżej przyjrzeć się procesowi produkcji i tworzenia uniwersum Wiedźmina.

Oto program paneli:

Wiedźmin, sezon 2: Talia przeznaczenia

Uczestnicy panelu: Lauren Schmidt Hissrich, Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa, Paul Bullion

Obsada i twórczyni serialu Netflix Wiedźmin zasiadają do gry z tajemniczą Talią Przeznaczenia, składającą się z kart z pytaniami od wiedźmińskiej społeczności. Zobaczcie jak wpłyną one na przebieg panelu i los jego uczestników. Jedno jest pewne – nie zabraknie opowieści o tworzeniu drugiego sezonu serialu, a także niespodzianek i odrobiny szaleństwa. 

Wspomnienia ze szlaku: Opowieści o grach z serii Wiedźmin

Od ponad 13 lat seria gier Wiedźmin przyciąga uwagę  graczy na całym świecie. W panelu poświęconym jej historii twórcy opowiedzą o tym, jak powstały wiedźmińskie przygody znane z trylogii gier. Nie zabraknie również wspomnień, odkrywania zapomnianych artefaktów i opowieści o ulubionych momentach z serii.

Quiz wiedźmiński

Uczestnicy panelu: Błażej Augustynek, Philipp Weber, Declan De Barra, Lauren Schmidt Hissrich

Twórcy gier i serialu spod znaku wiedźmina – CD PROJEKT RED i Netflix – łączą siły, by sprawdzić swoją wiedzę o rozszerzonym uniwersum znanym z przygód Geralta z Rivii. W tej rozgrywce, bazującej na mechanice quizu, uczestnicy nagradzani są nie tylko za udzielanie poprawnych odpowiedzi, ale również sekrety zza kulis swoich produkcji i wszelkie inne ciekawostki.

Wiedźmin: Więcej niż gry wideo

Uczestnicy panelu: Rafał Jaki, Bartosz Sztybor, Łukasz Woźniak

Od kryminału przez mroczny horror po Stary Świat i wiele więcej – przygotujcie się na spojrzenie na wiedźmińskie uniwersum przez pryzmat nadchodzących komiksów i gry planszowej spod znaku Wiedźmina!

Opowieści Białego Wilka: Rozmowa z Henrym Cavillem

Rozmowa z Henrym Cavillem, prowadzona przez Josha Horowitza

Na koniec WitcherConu przygotowaliśmy spotkanie z samym Geraltem z Rivii, Henrym Cavillem, który w rozmowie z prowadzącym panelu, Joshem Horowitzem, opowie o gatunku fantasy, przeznaczeniu i rozszerzonym uniwersum Wiedźmina. Biały Wilk może mieć również dla was kilka niespodzianek.

Fani będą mogli oglądać WitcherCon na dwóch oddzielnych transmisjach, z których każda będzie zawierać unikalne treści. Pierwsza relacja z WitcherCon rozpocznie się na Twitchu i YouTube 9 lipca o godzinie 19:00. Druga – 10 lipca o 03:00 rano.

Więcej informacji na temat WitcherCon, w tym program wydarzenia, znajduje się się oficjalnej stronie: WitcherCon.com

Link do kanału YouTube:

https://www.youtube.com/netflix

Link do kanału Twitch:

https://www.twitch.tv/netflix

*Chociaż podczas wydarzenia nie zabraknie informacji i atrakcji, które z pewnością spodobają się fanom, to w trosce o ustanowienie odpowiednich oczekiwań CD PROJEKT RED informuje, że na WitcherConie nie zostanie zapowiedziana żadna nowa gra z serii Wiedźmin.

O serii Wiedźmin:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Historia splecionych losów trzech postaci w niezwykłym świecie Kontynentu, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy i potwory walczą o przetrwanie, a dobro niełatwo jest odróżnić od zła.

Informacje o drugim sezonie: Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.