Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wonder Woman zostanie Kleopatrą

Gal Gadot („Wonder Woman 1984”) wcieli się w postać Kleopatry w szykowanym filmowym widowisku opowiadającym o słynnej władczyni Egiptu.

Oprócz Gadot, w projekt zaangażowana jest także reżyserka obu obrazów o Wonder Woman, czyli Patty Jenkins, która stanie za kamerą produkcji. Laeta Kalogridis („Aleksander”) opracuje scenariusz i będzie pełnić funkcję producenta wykonawczego.

Fabuła opowie o Kleopatrze VII, ostatniej helleńskiej władczyni Egiptu z dynastii Ptolemeuszy. Nad Nilem panowała dwadzieścia jeden lat razem ze swym bratem i małżonkiem Ptolemeuszem XIII. Ze względu na… różnice charakteru para nie dogadywała się, zaś sama Kleopatra została zmuszona do ucieczki do Judei, gdzie wkrótce potem zdobyła wsparcie Juliusza Cezara i przejęła pełnię władzy nad Egiptem. Z romansu z Cezarem narodził się Cezarion. W imieniu syna pełniła również rządy. W późniejszym czasie związała się z Markiem Antoniuszem, głównym konkurentem Oktawiana Augusta. Gdy okazało się, że walkę o Rzym wygra przybrany syn Cezara – Kleopatra popełniła samobójstwo.