Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Historia Mysterio w Spider-Manie miała wyglądać inaczej

W kinach dominuje obecnie epilog trzeciej fazy MCU, gdzie do kinowego uniwersum wprowadzona zostaje postać Quentina Becka alias Mysterio (Jake Gyllenhaal), której charakter – według części ekipy „Spider-Man: Daleko od domu” – początkowo miał wyglądać odrobinę inaczej. Jak ktoś nie ma jeszcze seansu filmu za sobą, niech nie doczytuje tekstu do końca, ponieważ zdradzono tu niektóre szczegóły dotyczące fabuły.

W wywiadzie dla „The New York Times” scenarzyści Chris McKenna I Erik Sommers opowiedzieli co nieco o Mysterio. Beck pojawia się w filmie jako sprzymierzeniec Petera Parkera/Spider-Mana (Tom Holland), twierdzący, że pochodzi z innego wymiaru, zniszczonego przez atakujące obecnie Europę żywiołaki. Jednak potem okazuje się, że to tak naprawdę niezadowolony pracownik Stark Industries, wykorzystujący zaawansowane technologie do tworzenia iluzji, aby pokazać, że może zostać jednym z ziemskich superbohaterów. To rozwiązanie pierwotnie nie miało być zastosowane, twórcy podobno planowali prostsze podejście.

Wyjściowo konstrukcja filmu miała opierać się na pościgu Spider-Mana i Nicka Fury’ego za Mysterio – od początku będącego czarnych charakterem, którego po Europie ściga wspomniana dwójka – i to właśnie miało stanowić trzon wydarzeń, rozwijających się wokół owej pogoni. W związku z tym, przede wszystkim trzeci akt miał inny wygląd i zakończenie.

Ostatecznie, przez wzgląd na to, że Mysterio stoi za wieloma oszustwami, czymś naturalnym byłoby, aby zaczął on wmawiać innym bohaterom fikcję, w której cała jego tożsamość wprowadza w błąd. Dlatego też takie rozwiązanie wydawało się całkiem ciekawe, tyle tylko że scenarzyści byli świadomi, że osoby zaznajomione z komiksowym pierwowzorem mogą coś przeczuwać – twórcy musieli więc sprawić, aby po ujawnieniu sekretu Mysterio film nadal bawił.

Na bazie dotychczasowych reakcji na postać Mysterio wskazuje się, że jest ona uznawana za jednego z najlepiej poprowadzonych złoczyńców w MCU.

“Spider-Man: Daleko od domu” został wyreżyserowany przez Jona Wattsa, scenariusz napisali zaś Chris McKenna i Erik Sommers. W obsadzie widowiska znaleźli się m.in. Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Jon Favreau, Zendaya czy Cobie Smulders.


Źródło: comicbook.com