Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wspomnienie o przeszłości Ziemi zawita na Netflix

Twórcy „Gry o tron”, David Benioff i Dan Weiss, ogłosili swój nowy projekt. Zajmą się przeniesieniem na ekran trylogii sci-fi „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” autorstwa chińskiego pisarza Liu Cixina.

David Benioff i Dan Weiss podpisali w 2019 roku umowę na wyłączność z platformą Netflix, która opiewa na kwotę 200 milionów dolarów. Teraz w końcu ogłosili czym będą zajmować się w najbliższym czasie. Duet, wraz z Alexandrem Woo („True Blood”), Rianem Johnsonem oraz Ramem Bergmanem („Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi”, „Knives Out”), zekranizuje składający się z trzech powieści cykl „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. W jego skład wchodzą książki: „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” orazi „Koniec śmierci”.

Firmy Three-Body Universe i Yoozoo Group przyznali Netflixowi prawa do produkcji anglojęzycznej serialowej adaptacji „Wspomnienia o przeszłości Ziemi”. Swój udział w procesie twórczym zapowiedział też sam autor.

W skład zespołu kreatywnego, który zajmie się serialową ekranizacją trylogii Liu Cixina wchodzą m.in.: Bernadette Caulfield („Gra o tron”, „Z Archiwum X”), Nena Rodrigue z T-Street Johnsona i Bergmana, Rosamund Pike i Robie Uniacke z Primitive Streak, a także Lin Qi dyrektor posiadających prawa Yoozoo Group i The Three-Body Universe wspólnie z Zhao Jilongem, wiceprezesem The Three-Body Universe. Panowie czuwają z wielkim zaangażowaniem nad procesem tworzenia franczyzy „Problemu trzech ciał”.

Oficjalny opis powieści pt. „Problem trzech ciał”, która w Polsce ukazała się w 2017 roku nakładem wydawnictwa Rebis:

Pierwszy tom rewelacyjnej trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Kroniki Diuny”.
„Problem trzech ciał” stał się bestsellerem w Chinach i zyskał ogromny rozgłos w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.
Podczas rewolucji kulturalnej w Chinach tajna baza wojskowa Czerwony Brzeg wysyła sygnały w kosmos w poszukiwaniu inteligentnego życia pozaziemskiego. Do prac zostaje włączona Ye Wenjie, córka wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów, i dzięki niej badacze w końcu nawiązują kontakt z obcą cywilizacją stojącą u progu zagłady.
W XXI wieku naukowiec Wang Miao zostaje członkiem komisji badającej przyczyny serii samobójstw czołowych fizyków. W wyniku prywatnego dochodzenia natyka się na tajemniczą grę wirtualną o nazwie „Trzy ciała”, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Niebawem odkrywa, że świat tej gry wcale nie jest fikcją…
„Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii, w której królowie i cesarze znani z dziejów Zachodu i Chin łączą się w onirycznym świecie gry, a gliniarze i fizycy zajmują się światowymi spiskami, morderstwami i najazdem przybyszów z kosmosu w świecie rzeczywistym”.
– George R.R. Martin