Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wszystko, co wiemy na temat Harry Potter and the Cursed Child

„Harry Potter and the Cursed Child” to jak zapewne wszyscy fani młodego czarodzieja wiedzą sztuka teatralna, której akcja rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach z ostatniej części przygód Harry’ego. Skupia się na jego synu, o czym wiemy już od jakiegoś czasu, jednak dobrą rzeczą byłoby skumulowanie wszystkich informacji na temat tego projektu w jednym miejscu.

Wiele osób początkowo myślało, że ma to być prequel całej serii, który skupi się na jeszcze wcześniejszych wydarzeniach z życia Harry’ego niż te, które znamy. Jednak okazało się, że akcja rozgrywa się wiele lat po tym, jak Harry pokonał Voldemorta. Sztuka została napisana przez Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, jednak ogromny wkład miała w to również autorka serii, J.K. Rowling. Nie mogłoby być inaczej. Tiffany w jednym z wywiadów przyznał jednak, że był zaskoczony swobodą, jaką Rowling im dała. Premiera sztuki ma mieć miejsce w London’s West End, a dla tych, którzy nie będą w stanie jej obejrzeć, 31 lipca pojawi się wersja książkowa owych wydarzeń.

A czego tak naprawdę dotyczy fabuła? W sumie to nadal nikt tego dokładnie nie wie. Jej oficjalny zarys wygląda następująco:

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Ze względu na zdjęcia promujące sztukę, które przedstawiają Harry’ego i Ginny wraz ze swoim synem, oraz Rona i Hermionę z ich córką, można by wnioskować, że motyw rodziny będzie solidnym fundamentem tej opowieści. Pojawiają się nawet Malfoyowie. Albus Severus Potter, Rose Granger-Weasley i Scorpius Malfoy trafiają po raz pierwszy do Hogwartu. Nie tylko Albus jest osobą, która zmaga się z rodzinnym dziedzictwem. Tutaj głównym wrogiem nie będzie prawdopodobnie raczej żaden zły czarodziej, ale prędzej dorastanie i problemy z nim związane.

A kim tak naprawdę jest tytułowe Przeklęte Dziecko? Tego również nie wiemy, jednak z pewnością taki tytuł nie wziął się znikąd. Czasami tytuły zdradzają to, co się może wydarzyć, a czasami nawiązują tylko do najważniejszych elementów historii. Jak będzie tym razem? Dopiero się przekonamy. Pierwsze przedpremierowe pokazy już miały miejsce, Rowling prosiła wszystkich fanów, aby trzymali szczegóły w sekrecie, ale nikt nie ukrywał swojego entuzjazmu. Padły hasła takie jak „wspaniałe”, „cudowna historia” oraz „prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem”. Brzmi obiecująco, prawda?

W rolę Harry’ego wciela się Jamie Parker, Rona gra Paul Thornley, a Hermionę Noma Dumezweni. Premiera sztuki ma mieć miejsce 30 lipca.

HP CC malfoys

 

HP CCH R