Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Wyjątkowa reklama hiszpańskiej loterii świątecznej! – wideo

 

Doroczna loteria świąteczna w Hiszpanii jest wydarzeniem niezwykle ważnym i wszyscy obywatele przykładają do niej ogromną wagę. W tym roku organizatorzy loterii przeszli samych siebie, tworząc niesamowitą i chwytającą za serce animację promocyjną

Hiszpańska loteria świąteczna (Sorteo Extraordinario de Navidad lub Lotería de Navidad) – jest coroczną loterią organizowana od 1812 roku przez państwowe przedsiębiorstwo Loterías y Apuestas del Estado należące do hiszpańskiego ministerstwa finansów i administracji. To druga najdłużej organizowana loteria na świecie. W tym roku pula nagród sięgnęła niemal 2,5 mld euro.

Loteria jest wydarzeniem, które przyciąga uwagę całej Hiszpanii. Samo losowanie szczęśliwych numerów jest również wyjątkowe. Losują je uczniowie ze szkoły San Ildefonso, na którą przekazywana jest część wygranych. Następnie uczniowie śpiewają wyniki oraz wysokość odpowiadających im nagród. Ceremonia trwa nawet kilka godzin i dla Hiszpanów jest równoznaczna z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Koszt jednego kuponu, który ma 10 numerów, wynosi 200 euro, a wygrywa co szósty los. Loteria odbędzie się tradycyjnie 22 grudnia.

Poniżej możecie obejrzeć reklamę tegorocznej edycji loterii. Łatwo zauważyć, że jej twórcy nawiązali do stylu innej animacji – „Odlotu” ze studia Pixar, jednak ich praca jest godnym konkurentem filmu.

Głównym bohaterem reklamy jest Justino, ochroniarz pracujący w fabryce manekinów. Codziennie przyjeżdża do pracy na nocną zmianę. W pustej fabryce ustawia manekiny w taki sposób, by zaskoczyć pracowników z dziennej zmiany i wywołać uśmiech u ludzi, którzy praktycznie go nie znają, ale dzięki temu poprawia się ich nastrój. Oczywiście grupa z dziennej zmiany bierze udział w loterii. Co stało się dalej możecie zobaczyć w poniższym filmiku!