Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

X-Men i Fantastyczna Czwórka nie wejdą do MCU przed piątą fazą?

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o ewentualnym wprowadzeniu X-Menów i Fantastycznej Czwórki do Marvel Cinematic Universe. Ale na 4chan i Reddicie pojawił się rzekomy przeciek na temat planów Marvela, który nie jest przesadnie optymistycznie dla entuzjastów ujrzenia tych grup w MCU.

Nikt chyba zbytnio nie wierzył, że tuż po przejęciu FOX-a przez Disneya dojdzie do realizacji projektów superbohaterskich dotychczas pozostających pod opieką wykupionej wytwórni. Jednak pewne pogłoski mają wskazywać, że widzowie będą musieli jeszcze odrobinę poczekać nim Thor czy Czarna Pantera wejdą w interakcję z Wolverinem bądź Ludzka Pochodnią.

Jednak serwis We Got This Covered podkreśla, że to nic oficjalnego, wieści pochodzą od aktualnie zablokowanego na 4chan użytkownika, który potem zamieścił „wykradzione” z Marvel Studios zamierzenia na Reddicie. Należy więc podchodzić do nich jak plotki.

Niemniej, wedle tych informacji X-Men i Fantastyczna Czwórka nie będą wprowadzone do MCU przed piątą fazą. Jeżeli wierzyć tym wieściom, trudno oszacować, ile minie czasu nim te dwie drużyny wreszcie trafią na wielki ekran – niektórzy sądzą, że będzie to dla nich przerwa od kin na co najmniej pięć lat. Ten okres ma zmyć nie najlepszą opinie po premierze „Mrocznej Phoenix” czy bardzo krytycznie przyjętym restarcie „Fantastycznej Czwórki”.

Obecnie mówi się raczej o silnym zaangażowaniu się w rozwój rozpoczętych serii. Na ekranach mają pojawić się „Czarna Wdowa”, „The Eternals”, „Shang-Chi”, „Czarna Pantera 2”, „Kapitan Marvel 2”, „Doktor Strange” czy „Strażnicy Galaktyki vol. 3”. Być może po nich przyjdzie czas na X-Men bądź Fantastyczną Czwórkę.


Źródło: wegotthiscovered.com