Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Zdjęcia do Shazama 2 ruszą w przyszłym roku

Zachary Levi, odtwórca tytułowej roli w filmie „Shazam!”, zdradził, że zdjęcia do kontynuacji mogą wystartować w pierwszej połowie 2020 roku.

Walter Hamada, nowy kierownik kinowego DC, zmienia strategię rozwoju filmowego uniwersum, ograniczając budżety produkcji do minimum. Takie kroki podjęte zostały właśnie przy „Shazamie!” i okazało się, że są skuteczne. Nie tylko widownia czuła się usatysfakcjonowana po seansie, ale i krytycy dali raczej pozytywne opinie realizacji.

Być może w porównaniu z innymi blockbusterami box office’owy wynik „Shazama!” nie robi wielkiego wrażenia, ale studio uważa to za sukces. Dlatego też Warner Bros. nie zamierza marnować potencjału bohatera i dość szybko wystartuje z produkcją drugiej części. Na razie nie potwierdzono oficjalnie, że sequel powstanie i kiedy to nastąpi, choć reżyser David F. Sanberg i Peter Safran, producent, odpowiedzialni za oryginalny film, wyrazili zainteresowanie powrotem do tematu.

W kontynuacji ma wrócić zarówno Zachary Levi jako Shazam, jak i Asher Angel jako Billy Batson. W wywiadzie dla AP News Levi zdradził, że spodziewa się szybkiej pracy nad sequelem, wskazuje nawet, że zdjęcia ruszą wiosną bądź wczesnym latem 2020 roku. Zachodnie media twierdzą, że wypowiedź aktora to nie jego przypuszczenia, ale wstępne informacje, jakie otrzymał od studia.

Jednym z powodów tak prędkiego powrotu do otoczenia Shazama mają być dość prozaiczne zmiany w aparycji większej części obsady. Stąd wytwórnia chce jak najszybciej rozpocząć prace nad produkcją, aby widzowie nie dostrzegli zbyt wielu różnic w wyglądzie nastoletnich aktorów – mimo że między startem na planie pierwszej i drugiej części miną około dwa lata, co i tak jest już sporym odstępem czasu. Szczególnie, że spekulacje mówią o tym, że następna część nie będzie działa się w dalszej perspektywie po wydarzeniach z „Shazama!”.

Jeszcze nie zdradzono żadnych szczegółów odnośnie do fabuły kontynuacji. Niektórzy wskazują, że być może głównymi antagonistami w produkcji będą Pan Mind i Dr Sivana, którzy spotkali się w scenie po napisach pierwszej części. Mówi się także o wpływie Black Adama – jeżeli obraz o nim trafi wcześniej na ekrany może nawiązywać do zdarzeń z „Shazama!”, a z pewnością odpowie na kilka informacji związanych z mocami tytułowego bohatera.


Źródło: screenrant.com