Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Zmarł Fred Willard


Smutne wiadomości dotarły do nas z Los Angeles. W wieku 86 lat odszedł Fred Willard, aktor komediowy, znany m.in. z ról w serialach “Współczesna rodzina” czy “Wszyscy kochają Raymonda”.

Fred Willard urodził się 18 września 1939 w Shaker Heights, w stanie Ohio. Karierę aktorską rozpoczął w latach 50-tych XX wieku po przeprowadzce do Nowego Jorku. Na swoim koncie miał ponad 300 ról filmowych (m.in. „Legenda telewizji”, “WALL-E”) i serialowych.

Najbardziej rozpoznawalny był dzięki takim produkcjom jak “Wszyscy kochają Raymonda”, “Współczesna rodzina”, „Statek miłości”, “Nowe przygody Supermana” czy “Ally McBeal”. Udział w dwóch pierwszych serialach zapewnił mu czterokrotną nominację do nagrody Emmy (w 2003, 2004, 2005 i 2010 roku). W roku 2015 otrzymał nagrodę Daytime Emmy za rolę Johna Forrestera w serialu “Moda na sukces”.

Jego ostatnią rolą była postać Freda Nairda, ojca granego przez Steve’a Carella generała Marka R. Nairda w nadchodzącym serialu „Siły Kosmiczne” („Space Force”).

Aktor zmarł w piątek 15 maja 2020 r. w swoim domu w Los Angeles z przyczyn naturalnych. Informacje o śmierci Willarda podała jego rodzina.