Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Zmarł Robert D. Gamble

Mamy przykrą informację dla wszystkich czytelników. Wydawnictwo Media Rodzina poinformowało o śmierci swojego założyciela, Roberta D. Gamble.

Robert D. Gamble urodził się 9 marca 1937 roku w Filadelfii. Ukończył studia z literatury na Harvardzie, potem przez ponad 2 lata roku służył w marynarce. Największy wpływ na jego życie miały jednak studia teologiczne. Został pastorem, a w latach 1980-92, służył jako kapelan bostońskiego szpitala.

W 1984 roku zaangażował się w ruch Anonimowych Alkoholików w Polsce, był organizatorem pierwszego w Polsce zjazdu AA, który odbył się w Poznaniu. W 1992 roku Robert Gamble zdecydował się zamieszkać na stałe w naszym kraju i założył Wydawnictwo Media Rodzina. W tym samym roku, zainspirowany powieścią Małgorzaty Musierowicz pt. „Noelka”, zainicjował w Poznaniu tradycję Wigilii dla ubogich, bezdomnych, samotnych, uzależnionych od nałogu. Za zasługi w rozwoju ruchu AA w Polsce prezydent RP w 1999 roku odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Robert Gamble do końca swojego życia działał charytatywnie i finansowo wspierał potrzebujących. Zmarł w wieku 83 lat. Wspomnienie o swoim założycielu i przyjacielu przygotowało Wydawnictwo Media Rodzina: