Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Zmarła A.C. Crispin

Zmarła słynna pisarka science fiction znana z tworzenia powieści w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” oraz „Star Treka”.

Ann „C” Crispin zmarła po walce z rakiem. Pozostawiła po sobie męża, Michaela Capobianco.

Crispin swego czasu była wice-dyrektorem organizacji Science Fiction and Fantasy Writers of America, gdzie aktywnie się udzielała. Walczyła o prawa pisarzy. Prowadziła różne kursy pisarskie w uniwersytetach i na konwentach. Miała opinię prawdziwej profesjonalistki, z której zdaniem liczyła się branża pisarska.

 

Na koncie ma 20 książek, z których najsłynniejsza i najlepiej oceniana jest Trylogia Hana Solo z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Wielu uważa, że są to jedne z najlepszych powieści Expanded Universe. Tworzyła książki oparte na serialu „V” oraz serii filmów „Piraci z Karaibów”. Jest także autorką tytułów w uniwersum „Star Treka”. Ma na koncie także oryginalne serie z gatunku science fiction – „StarBridge” oraz „Witch World”. Siedem jej tytułów znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.

Autorka kilka dni przed śmiercią pożegnała się z fanami na swoim fanpage’u na Facebooku:

I’ve been hesitant to make this post, but it’s time. I want to thank you all for your good wishes and prayers. I fear my condition is deteriorating. I am doing the best I can to be positive but I probably don’t have an awful lot of time left. I want you all to know that I am receiving excellent care and am surrounded by family and friends.

I wish all aspiring writers the will to finish and a good contract. Please continue to monitor Writer Beware and be careful who you sign with. Victoria Strauss and Richard White are there to help.

I’ve asked Michael to collect and read me your messages. As I don’t know how things will proceed, I don’t know if I’ll have the strength to post on Facebook again