Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Bez kategorii

Altered Carbon – główna rola obsadzona!

W styczniu Netflix ujawnił, że mają zamiar zająć się nową produkcją cyberpunkową. Serial sci-fi osadzony w takim klimacie otrzymał tytuł „Altered Carbon”, a najnowsze informacje z nim związane dotyczą obsadzenia Joela Kinnamana w głównej roli.

Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, a historia powstaje w oparciu o powieść Richarda K. Morgana z 2002 roku o tym samym tytule. Akcja powieści osadzona jest w XXV wieku, gdzie ludzka osobowość może być przechowywana w sposób cyfrowy i pobrana do nowych ciał. Głównym bohaterem jest stary żołnierz, którego osobowość przeniesiono do ciała oficera policji – będzie musiał się przystosować do nowych warunków i poradzić sobie z ogromną konspiracją.

Laeta Kalorgridis – współtwórczyni scenariusza do „Terminator Genisys” i „Avatara” nabyła prawa do książki i kolejnych części już kilka lat temu i oczywiście to ona będzie pisać scenariusz do nowego serialu. Pierwszy odcinek ma wyreżyserować Miguel Sapochnik („Gra o Tron”). Z talentem Kinnamana zapowiada się spektakularne show!