Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Bez kategorii, Seriale

Professor X w ostatnim sezonie Legionu

Po finale 2. sezonu serialu „Legion” zamówienie kolejnego wydawało się być oczywistą decyzją stacji FX. Dzieło Noaha Hawleya doceniło wielu krytyków i fanów, jednak dziś dowiedzieliśmy się, że nadchodzący 3. sezon będzie zarazem finałowym. Zobaczymy w nim postać ojca Davida Hallera, słynnego profesora Charlesa Xaviera. Kto go zagra?

Noah Hawley oficjalnie potwierdził podczas konferencji Television Critics Association, że 3. sezon „Legionu” będzie zwieńczeniem serii.

W nadchodzących odcinkach po raz pierwszy w „Legionie” pojawi się ojciec głównego bohatera, profesor Charles Xavier. Zagra go Harry Lloyd, którego fani seriali z pewnością kojarzą z „Gry o tron”, gdzie wcielił się w postać Viserysa. Na ekranie pojawi się również matka Davida, a zagra nią Stephanie Corneliussen, znana m.in. z „Mr. Robot”.

Serial powstaje w oparciu o komiks Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Główną rolę odgrywa Dan Stevens, wcielając się w człowieka, który wierzy, że jest schizofrenikiem, jednak w trakcie terapii i pobytu w sanatorium odkrywa, że jest mutantem i posiada supermoce.