Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Felietony

10 najlepszych filmów animowanych ostatniej dekady czyli rzut brodą na animację!

Moi drodzy, dobrze wiem, że nie ważne, czy nosicie rurki, czy też skórę z miliardem ćwieków ku czci pana (Hail Thor!), to i tak wszyscy oglądacie animacje. To żaden wstyd i nie musicie się zasłaniać tym że chcecie wiedzieć co polecić młodszemu rodzeństwu, kuzynostwu czy wychowankom w przedszkolu. Bajki po prostu są fajne. Każdy z nas ma nadal coś z dziecka a większość z mężczyzn nadal marzy o swojej Nibylandii. Dziś zestawienie ostatnich animacji, które szczególnie Wam polecam.

 

minionki

Minionkowa seria (Jak ukraść księżyc, Minionki rozrabiają, Minionki)

Tylko szczerze- kto nie wie czym są minionki? Z minionkami jest jak z Justinem Biberem -można je kochać lub nienawidzić, ale każdy wie czym są. Żeby zrozumieć ten fenomen trzeba to po prostu obejrzeć. Niedawno weszła na ekrany kin trzecia część, więc tym, którzy jeszcze zdążą po stresującym tygodniu pracy polecam szczerze ten film.

 

jakwytresowac

Jak wytresować Smoka (dwie części)

Główny bohater filmu Czkawka doczekał się już koszulek w geek sklepach. Jak na prawdziwego wikinga przystało, każdy duży chłopiec zawsze marzył o smoku, a o takim którego można wytresować tym bardziej. Animacja była nominowana do Oscara za najlepszą animację roku oraz muzykę.

 

kraina

Kraina lodu

Leeet it Snooooow Leeet it snooooow! (Ups, poniosło mnie)

Odczasów Kopciuszka, czy Królewny Śnieżki nie było tak genialnego filmu animowanego. W całej swojej oprawie,wraz z muzyką, kadrami i przesłaniem, które niesie ze sobą „Kraina lodu” zasługuje na miano jednego z najlepszych filmów animowanych dekady. A kiedyś siądę ze swoją córką i zaśpiewamy Leeeet ittttttt Snooooooow!

 

rio

Rio (1 i 2)

Zawsze marzyłem żeby mieć zwierzę,kota albo psa,ale nigdy papugę. Po obejrzeniu „Rio” pobiegłem do zoologicznego i obecnie siedzi mi nad uchem i śpiewa niebieska falista poczwarka. Rio warto poświęcić czas, jest pełne humoru, radości i cudownych ujęć tytułowego miasta. Dzieci przekonywać raczej nie trzeba.

 

ratatuj

Ratatuj

Więc po „Rio” kupiłem papugę, a po „Ratatuj” moja rodzicielka zabrała mi portfel. No ale kto nie chciałby mieć takiego cudownego szczura!? W dodatku uwielbiam gotować. Film otrzymał 5 nominacji do Oscara – polecam każdemu.

 

epoka

Epoka Lodowcowa (wszystkie części)

Czy wiewiór dopadnie swego żołędzia – oto jest pytanie? To bajka obowiązkowa dla wszystkich w zimowe wieczory. Bajka o przyjaźni i przygodzie a przede wszystkim historia z przesłaniem, doprawiona ogromną dawką poczucia humoru, które trafi zarówno do małych jak i dorosłych widzów.

 

gnijaca

Gnijąca panna młoda

To film dla zdecydowanie starszych widzów. Victor, nasz główny bohater oświadcza się przypadkiem nieboszczce, a ta zabiera go do świata zmarłych by tam go poślubić. To film wybitny, łączący mroczny romantyzm z inteligentnym poczuciem humoru. Doskonały sposób na to, żeby wprowadzić młodszych widzów w twórczość genialnego Tima Burtona.

 

koralina

Koralina

Adaptacja doskonałej i strasznej zarazem powieści Neila Gaimana. Delikatnie podrasowana komputerem animacja jest wręcz genialna. Fabuła zasysa od początku do końca i przyprawia o dreszcze lepiej niż amerykańskie horrory.

 

Co Nam pozostało, moi drodzy?  Ci, którzy nie widzieli wyżej wymienionych pozycji powinni szybko nadrobić zaległości. Ja tymczasem zabieram się dziś za „Wielką szóstkę”.