Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Felietony

Najdziwniejsze skutki uboczne Pokemon Go

O grze “Pokemon Go” mówią wszyscy. Ja też podzieliłam się na łamach Kawerny pewną refleksją, więc teraz skupię się nie na przemyśleniach, a na faktach. Od momentu premiery aplikacji Nintendo codziennie bombardują nas newsy – czy to o kolejnym wzroście wartości akcji firmy na giełdzie, czy te o bardziej niecodziennych sprawach. I na nich zamierzam się skupić. Część z nich pokazuje, że kieszonkowym potworkom zawdzięczamy… sporo dobrego. A pozostałe mogą zadziwić.

 

1. Dwoje dzieci uratowało 27 zwierzaków pozostawionych na śmierć

Sara Perez i Matthew Teague z South Houston w czasie polowania na Pokemony natrafiło na porzuconą klatkę, w której pozostawiono bez wody 20 chomików oraz 7 myszek. Dzieci zareagowały błyskawicznie – zabrały zwierzaki do domu, napoiły je i nakarmiły. Wszystkie futrzaki przeżyły! Nowi opiekunowie nadali im imiona po różnych Pokemonach i obecnie szukają podopiecznym nowych domów.

pokewtf

 

2. Pokemony łapią po godzinach marines walczący z ISIS

Louis Park, pochodzący z USA żołnierz i eks-marine, wrzucił do sieci informację o złapanym przez siebie Pokemonie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby mężczyzna nie przebywał w Iraku w czasie misji przeciwko ISIS. Zastanawiające jest także, co na pustyni robił wodny stworek…

pokemon ss

 

3. Dziewczyna zamiast Pokemona znalazła martwe ciało

Shayla Wiggins z Wyoming poszukiwała wodnego Pokemona w rzece Riverton. Zamiast stworka znalazła unoszące się na wodzie ciało. Przeżycie okazało się wstrząsające dla dziewiętnastolatki, ale zachowała zimną krew, zawiadomiła policję i poczekała na jej przybycie. Kto wie, może dzięki niej uda się rozwikłać przyczynę zgonu?

 

4. Nowozelandczyk rzucił pracę

Zamieszkały w Nowej Zelandii Tom Currie postanowił, że zostanie profesjonalnym trenerem Pokemonów i złapie wszystkie 151 stworków. Z tego powodu rzucił pracę i wyruszył w podróż dookoła kraju. Z początku zdawał się na znajomych oraz życzliwość przypadkowo poznanych ludzi, ale jego wyprawa wkrótce zainteresowała sponsorów, tak więc mężczyzna nie musi się już martwić ani o transport, ani o wikt i opierunek. Z pewnością jako pracownik kawiarni (czym zajmował się wcześniej) nie osiągnąłby czegoś takiego.

tom

 

5. Gra uradowała księgarnie

Właściciele kawiarnio-księgarni Wild Detectives w Dallas w stanie Teksas odkryli, że naprzeciwko ich lokalu znajduje się arena do walk Pokemonów, co spowodowało napływ wielu nowych klientów. Wypytywani przyznawali, że wcześniej nie mieli pojęcia o takim miejscu i zwrócili na nie uwagę dopiero w czasie związanych z grą poszukiwań. Podobne obserwacje mają pracownicy Book Garden w Bountiful, Utah – ta na mapie oznaczona jest jako Pokestop. Czyżby gry utożsamiane z odwrotem od literatury miały wyjść jej na ratunek?

zdjeciepokeksiegarnia

 

6. Pokemon wsparł chorego w czasie chemioterapii

Walczący z rakiem gracz podzielił się na Reddcie informacją, że Pokemon Psyduck przysiadł obok niego w czasie chemioterapii i dotrzymał mu towarzystwa w czasie tego nieprzyjemnego procesu.

psy

 

7. Zabłąkana krowa trafiła w dobre ręce

Jedna z graczek poszukując Pokemona natrafiła na zabłąkaną krowę leżącą w rowie. Zawiadomiła władze, by zwierzę mogło trafić z powrotem do swojego właściciela.

Went looking for Pokémon but found a loose cow instead

 

 

8. Pokemony zamiast narkotyków

Czterdziestolatek cierpiący na bezsenność udał się na poszukiwanie Pokemonów koło trzeciej nad ranem. Drogę do stworka wskazali białemu mężczyźnie dwaj czarnoskórzy chłopcy w wieku dwudziestu paru lat, także będący na łowach. Gdy gracze przysiedli, by podyskutować, zostali zatrzymani przez policję – która uznała, że takie spotkanie w środku nocy musi oznaczać handel narkotykami. Nikt nie został aresztowany, ale w efekcie zatrzymania jeden z policjantów pobrał aplikację i zainteresował się grą.

pikadrugs

 

9. Kradzież “na Pokemona”

Zapomnijcie o metodzie “na wnuczka” – złodzieje będący na czasie wykorzystują nowe technologie. Policja z Missouri zaapelowała do mieszkańców, przypominając, że polując na Pokemony, muszą korzystać z geolokacji, a niestety przestępcy mogą posłużyć się tymi danymi. Uzbrojeni przestępcy terroryzowali też graczy spotykających się na Pokestopach. Niestety, nawet w czasie beztroskiej rozrywki należy zachować czujność…

 

10. Aresztowanie dzięki Pokemonom

Seth Ortega oraz Javier Soch, czyli dwóch żołnierzy piechoty morskiej podczas gry zaobserwowało, że do grupy łapiących Pokemony dzieci zaczął mieszać się podejrzany mężczyzna. Zatrzymali go i zawiadomili policję, która zidentyfikowała go jako poszukiwanego za usiłowanie morderstwa przestępcę.

pokeshit

 

To tylko nieliczne spośród wydarzeń, o których wieści obiegają świat od kilku dni. Wiadomo także, że związane z grą przedmioty i lokalizacje można napotkać w przedziwnych miejscach – na ślubach, pogrzebach czy na porodówce, w kościołach, w obozie w Oświęcimiu, na prywatnych posesjach, na nagrobkach, w klubach go-go czy w koszach na psie odchody. Przytrafiły się już także wypadki spowodowane tym, że ktoś prowadził samochód, jednocześnie obsługując aplikację. Bez wątpienia interesujących doniesień pojawi się więcej – mam tylko nadzieję, że przeważać będą te pozytywne bądź dowcipne.