Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Felietony

Największe ciacha polskiej fantastyki!

Wiadomo, że po literaturę sięgamy dla duchowych przeżyć i emocjonalnego katharsis, rozkoszujemy się stylem, zgłębiamy trzecie dna. Ale pal licho, intelekt też ma prawo do wakacji! Jest gorąco, rozpływają się i nasze umysły i ciała, które najchętniej obdarlibyśmy ze wszelkiego odzienia. Stąd wziął się pomysł na ranking seksownych ciach polskiej fantastyki. Jako pierwsze zabrały głos panie, typując bohaterów, dzięki którym ich serca zaczynają bić szybciej, a oddech staje się płytszy bynajmniej nie z powodu upału…

Wybór był ciężki, konkurencja ostra. Bo jak tu pominąć Domenica Jordana? Jak nie umieścić na liście potężnego buntownika Vespera? Miłośniczki Krakowa mogą westchnąć w stronę Bartłomieja Chochoła, a te preferujące bardziej współczesne i mniej sentymentalne wydarzenia – komisarza Enki. Podziw może budzić oddanie ukochanej Debrena z Dumayki. I można by tak długo, ale najgorętsza okazała się poniższa dziesiątka.

Na DZIESIĄTYM MIEJSCU ktoś dla miłośniczek blizn i odlotu. Zamieszkały w niezwykłym mieście – Vakkerby – Gebneh jest kimś niepospolitym. Wychowany na samym dnie społeczeństwa ma jednocześnie przeświadczenie o swej niezwykłości. W jego żyłach płynie przedziwny nektar, złocista ciecz wywołująca niesamowite emocje i odczucia, przysłaniająca ponury świat. To właśnie z tego powodu jego skóra usiana jest śladami ostrza. Potrafił kochać i marzyć, niestety popadł w fanatyzm religijny.

gebneh 1ⓒDominik Broniek

Na DZIEWIĄTYM MIEJSCU bohater prawdziwie romantyczny. W niebieskim fraku i żółtej kamizelce, gotów wyrecytować poemat dygresyjny w dziewięciu pieśniach oktawą – oczywiście swojego autorstwa – oraz umrzeć z miłości po raz kolejny. Innymi słowy widmo panicza Szczęsnego. Jeśli wierzyć pannie Bercikównie i jej towarzyszom, wygląda jak Tom Cruise w “Wywiadzie z wampirem”. Ostatnio widziany w Lichotce.

szczesny

Obecność ÓSMEGO MIEJSCA może zaskakiwać, ale jedna z jurorek uparła się, by na listę trafił Jakub Wędrowycz. Nie przedstawiła argumentów na poparcie tego wyboru, ale z jej sypialni jeszcze długo było czuć woń bimbru.

wedrowyczⓒAndrzej Łaski

Na SIÓDME MIEJSCE zestawienia ciach trafia Adi Cherryson, bardziej znany jako Sneer. Niesamowicie inteligentny facet, trudniący się nielegalnym fachem i z dystansu przyglądający się ustrojowi społecznemu, w którym przyszło mu żyć. Zdecydowanie nieprzystający do swojej rzeczywistości, odkrywa jednak, że może na nią wpłynąć. Niebanalny mężczyzna, który będzie drążył tak długo, aż osiągnie swój cel.

snnerⓒJerzy Rozwadowski

SZÓSTE MIEJSCE to ktoś dla fanek złych chłopców i dawnych czasów, z całym ich brudem i dosadnością. Zbój Twardokęsek to kawał drania, hultaj i prostak… ale hulaszcze życie ma swój urok. Zwłaszcza dla dziewcząt, które od małego wzdychały do Janosika, a Twardokęsek, jako postać zdecydowanie odbrązowiona, tym bardziej może zafascynować.

twardo

Mężczyzna zajmujący PIĄTE MIEJSCE spodoba się paniom wyglądającym w przyszłość. Torkil Aymore zamieszkały w Warsaw City pokaże swoim wybrankom niezwykłą przyszłość, w której nie wszyscy zdecydowali się na istnienie w świecie realnym i przedłożyli nad niego wirtualny. Wrażliwy przystojniak, w dodatku trudniący się wolnym zawodem gamedeca – mieszanka nerda i detektywa brzmi jak ktoś dla fanek fantastyki.

Torkil Aymoreⓒ Marcin Jakubowski

Na CZWARTYM MIEJSCU ktoś, kogo nie można zbagatelizować. Choć u boku Dory Wilk wiernie trwają Miron i Joshua, to nawet nieziemsko piękni demon i anioł mają powody do zazdrości, gdy na ziemię wkracza Baal. Namiętny, potrafi zarówno zawładnąć damską fantazją, jak zaserwować jej pierwszorzędną jajecznicę. Bezwzględny dla wrogów, bezlitosny i niebezpieczny, ma jednak w czarnym sercu miejsce dla wyjątkowej kobiety. Nie trzeba o tym przypominać jego fankom, które twardo domagają się spin-offa zatytułowanego „50 twarzy Baala”.

baalⓒMagdalena Babińska

Podium z TRZECIM MIEJSCEM otwiera Daimon Frey, Abbadon, Tańczący na Zgliszczach, Anioł Zagłady, Niszczyciel Światów. W przeszłości Anioł Miecza dowodzący Aniołami Zniszczenia a.k.a. Szarańczą. Wierny Królestwu, oddany przyjaciołom. Nie waha się złamać prawa w drodze do dobra, za co zapłacił najwyższą cenę. Wysoki i smukły, ze lśniącymi grafitowymi skrzydłami. Z czarnym warkoczem sięgającym połowy pleców i zielonymi oczami głęboko osadzonymi na drapieżnej twarzy. I te tatuaże… Ten ponury anioł niestroniący od mocnych trunków i silnych porywów serca przypadnie do gustu każdej dziewczynce, którą nudzą grzeczni chłopcy.

daimon

Na DRUGIM MIEJSCU potomek olbrzymów, Loki. On i Daimon od lat rywalizowali ze sobą, idąc łeb w łeb, aż wreszcie po pojedynkach w „Zbieraczu Burz” i rewanżu w „Kill’em all” nordycki bóg pokazał, kto naprawdę jest górą. Jest zmiennokształtnym oraz mistrzem iluzji, więc nie ma szans, by nie przypadł komuś do gustu. Jako seksowny blondyn z zadbanym zarostem zawraca w głowach kobietom, ale zdarza mu się też przywdziać niewieście wdzięki… Wtedy nawet aniołom opadają szczęki. Spełni każdy fetysz, czy to jako Lokstar Val Hallen, czy ojciec Lokian. Jest zdolny zaspokoić nawet znaną z pożądliwości królową elfów. Dziewczynie zagwarantuje główną rolę w sztuce, zabierze ją na czerwony dywan i zagra dla niej solówkę w czasie rockowego koncertu, a potem rozmiękczy serce dzięki najlepszemu na świecie wingmanowi, którym jest pluszowy miś.

lokicopyright Iwo Strzelecki

W końcu wyczekiwane MIEJSCE PIERWSZE.
To oczywiście Geralt. Biały Wilk a.k.a Gwynbleidd, a.k.a. Rzeźnik z Blaviken. Najważniejszy polski towar eksportowy. Na jego widok miękną kolana nie tylko Yennefer i Triss, ale też niezliczonym czarodziejkom, elfkom, wampirzycom czy driadom. Chodzą słuchy, że markietanki dopłacały, by zechciał spędzić noc z nimi w namiocie. Z zainteresowaniem zerkała na niego wojownicza Ves, driada Moren po wspólnej nocy pragnęła kolejnych, pożądała go zbójnicza księżniczka Renfri… Przystojny, silny, z ciałem pokrytym męskimi bliznami. Nosi długie włosy, ale nie drapie brodą; wysportowany i nie planuje zapuszczać piwnego brzucha. Jest zarazem niezwykle czułym ojcem dla Ciri, jak i… obcowanie z nim nie wymaga sięgania po antykoncepcję. Nic dziwnego, że fanki zwariowały na jego punkcie nie tylko w Polsce.

wiedzmin

Lista ta mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie postanowienie, że trafi na nią tylko jeden bohater stworzony przez danego autora. Odbiło się to na Zagubionych Chłopcach – Stalówka, Kędzior, Milczek, Pierwszy i Drugi szli łeb w łeb, a i Kruszyna miał swoich fanów… ale Loki nie dzielił się popularnością z braćmi. Pierwsze miejsce było podwójnie najcięższym wyborem. Bo gdy już było pewne, że zajmie je ktoś z wiedźmińskiego uniwersum, nadal nie było wiadomo, czy będzie to Geralt czy Jaskier. Biały Wilk pokonał barda zaledwie o włos… a gdzieś w tle czaił się jeszcze Emiel Regis.

Oczywiście takie zestawienie nigdy nie będzie pełne, gdyż ile czytelniczek (i ilu czytelników), tyle gustów. Jakich nazwisk według Was zabrakło w tym gronie?