Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Wywiady

Gra o tron – serialowy Samwell Tarly o pierwszych odcinkach

Już 17 lipca premiera najnowszego sezonu “Gry o tron”. Aby zaostrzyć Wasze apetyty, publikujemy wywiad z Johnem Bradleyem (Samwell Tarly), który odpowiada na pytania o swojego bohatera.

Daenerys Targaryen wyrusza do Westeros wraz ze swoją armią, smokami i Tyrionem Lannisterem, który stał się jej doradcą. Winterfell powraca do rodu Starków, a Jon Snow zostaje mianowany Królem Północy, po pokonaniu Ramsaya Boltona w Bitwie Bękartów. Cersei Lannister zdobywa Żelazny Tron w Królewskiej Przystani, zostawiając swoich przeciwników, a także Wielkiego Wróbla i jego wyznawców na pastwę płomieni w Sepcie Baleora. Kiedy rozpadają się dawne sojusze, pojawia się armia umarłych, która wyrusza w kierunku Muru, aby na zawsze położyć kres grze o tron.

W obsadzie najnowszego sezonu Gry o tron zobaczymy ponownie: zdobywcę nagrody Emmy i Złotego Globu Petera Dinklage’a (Tyrion Lannister), Nikolaja Coster-Waldau’a (Jaime Lannister), Lenę Headey (Cersei Lannister), Emilię Clarke (Daenerys Targaryen), Aidana Gillena (Petyr “Littlefinger” Baelish), Kita Haringtona (Jon Snow), Dianę Rigg (Lady Olenna Tyrell), Sophie Turner (Sansa Stark) i Maisie Williams (Arya Stark).

W pozostałych rolach występują: Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Seaworth), Nathalie Emmanuel (Missandei), Jerome Flynn (Bronn), Iain Glen (Jorah Mormont), Isaac Hempstead Wright (Bran Stark), Conleth Hill (Varys), Kristofer Hivju (Tormund Zabójca Olbrzyma), Hannah Murray (Gilly), Carice van Houten (Melisandre), Indira Varma (Ellaria Sand), Pilou Asbaek (Euron Greyjoy), Rory McCann (Sandor “Ogar” Clegane) oraz Richard Dormer (Beric Dondarrion). W najnowszym sezonie do obsady dołączyli Jim Broadbent, Tom Hopper, Megan Parkinson i Ed Sheeran.

 

Co dzieje się z Samem w pierwszym odcinkach nowego sezonu?

JB: Pierwszy raz widzimy go w Cytadeli. Widzowie, którzy dobrze znają mojego bohatera i wiedzą, co starał się osiągnąć przez kilka ostatnich lat, mogą być pewni, że jest bardzo szczęśliwy. Sam to facet, któremu zawsze mówiono, że jego zainteresowania nie mają żadnego znaczenia i to, co robi, nigdy nie zmieni świata na lepsze, chyba że porzuci książki i chwyci w dłoń miecz. W końcu znajduje się w miejscu, o którym marzył, gdzie może rozwijać swoje zainteresowania i życiową pasję, zdobywać wiedzę, czytać książki. Na dodatek otaczają go podobni mu ludzie, dzięki czemu czuje się tam jak w domu.

W pierwszych sezonach miałeś poczucie, że Sam jest postacią wyjętą z komiksu, kontrapunktem dla Jona. Teraz okazuje się, że dokonane przez niego odkrycia są w stanie zmienić bieg wydarzeń…

JB: Tak, to prawda. Sam bardzo chce mieć wpływ na bieg wydarzeń. To pragnienie wyrasta chyba z chęci pokazania ojcu, jak bardzo się mylił. Jest to jego prywatna zemsta. „Wiem, że powiedziałeś mi, że do niczego się nie nadaję, że czytanie książek jest bezcelowe, że powinienem nauczyć się walczyć, dosiadać konia, ale to właśnie ja będę tą osobą, która coś zmieni”.